Velký zábavný pořad jako vzpomínka na geniálního mistra českého herectví a ryzího humoru, od jehož narození letos uplyne 90 let. Moderuje Marek Eben (2004). Účinkují: S. Zázvorková, J. Bohdalová, K. Fialová, R. Brzobohatý, H. Maciuchová, J. Vinklář, L. Kostelka, G. Vránová, O. Navrátil, E. Pilarová, M. Plzák, T. Pokorná, D. Klein, F. Filip, J. Hubač, O. Kepka, L. Pecháček, V. Vorlíček, P. Zedníček, L. Lipský a další. Režie A. Rezek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Česká televize se v roce 2004 rozhodla připomenout nedožitých 75 let jedinečného herce a vynikajícího komika Vladimíra Menšíka (*9. 10. 1929 – †29. 5. 1988) zábavným galavečerem. Jeho kolegové, známí, přátelé, ale i obdivovatelé byli pozváni do studia na Kavčích horách, ve kterém vznikla i řada nezapomenutelných menšíkovských scének, aby společně zavzpomínali a vzdali Vladimíru Menšíkovi hold. Pozvání přijali Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Eva Pilarová, Luděk Munzar, Václav Vorlíček, Iva Janžurová, Květa Fialová, Jana Hlaváčová a další. Spolu s nimi si formou ukázek připomeneme řadu populárních filmů, seriálů a televizních pořadů, ve kterých Vladimír Menšík exceloval, a vzpomeneme na tohoto jedinečného herce, od jehož narození v nadcházejících dnech uplyne 90 let.

* 9. 10. 1929

† 29. 5. 1988

Mistr zábavy a vypravěčského talentu. Účinkoval v desítkách zábavných pořadů, které uváděl a provázel svým typickým vyprávěním a anekdotami. Vytvořil také řadu nezapomenutelných postav ve filmech, které patří k nejvýše ceněným.


Stopáž102 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrZábava