Obsah dílu

Přehrát vše

Mercedes GLE Coupé – přímý konkurent BMW X6. Když se zkombinuje SUV a coupé, ani nic jiného vyjít nemůže. Auto by mělo spojovat všechny výhody obou typů. Ale není to spíš tak, že spojuje všechny nevýhody? Alešovi se líbí prostor a pohodlí, dokonce i diskutabilní vzhled. Ale hlavní výhrady má proti jízdě.

Naši spíkři si navlékli montérky a nastoupili do směny v Nošovicích, aby si vyzkoušeli, co to obnáší, vyrábět auta. Zkusili si kontrolu výlisku přední karoserie. Nebo kompletaci dveří. Aleš dostal za úkol utahovat šrouby kol. Petr ovšem nedělal tuhle práci poprvé, je přece vyučený mechanik.

Pamatujete na film Policajt nebo rošťák? Jak se tam Belmondo vozil v bílém lehounkém autíčku bez dveří? Tak to je Caterham. Předchůdce Lotusu 7. Váží pouhých 560 kg a to z něj dělá hbité vozidlo. Jak říká jeho majitel – maximální rychlost je dál, než odvaha jezdce. Jedete kousek nad silnicí, přístroje jen to nejnutnější a jednoduché. Ale ten zážitek!

VW Polo Cross je proti svým sourozencům vyšší, víc ospojlerované, elegantnější. Není to žádné žihadlo, ale spíš pohodové auto, ideální pro řidičky.

Jak jsme na tom s dovozy ojetin ze zahraničí? Ta doba, kdy bylo výhodné přivézt i dražší i české auto raději z jiné země už pomíjejí. Ale podívejme se s Alešem na statistiky a na největší rizika takové koupě.

Ospojlerovaný Golf je většinou GTI, už jich jezdí dva miliony. Tak co ten nový? No, je to nadupaná potvůrka, která brnká Petrovi na emoce a ponouká ho – přidej. Zavřeli jsme kousek silnice, aby si zkusil vymáčknout z Golfu, co to dá. Parádně drží stopu, technické podrobnosti si vychutnejte přímo v testu.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD