Každý se nějak a někde narodil a každý potřebuje lásku. Chorvatská hořká komedie natočená v české koprodukci (2016). Hrají: N. Glogovac, D. Aćimović, K. Marinkovćová, B. Smiljanić, M. Hren a další. Režie Rajko Grlić (V původním znění s titulky)

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Vysokoškolský učitel Vjeko zasvětil celý svůj život studiu chorvatského jazyka a historie. Žije v zanedbaném a špinavém bytě v centru Záhřebu se svým otcem Hrvojem. Vjekovi tragicky zahynula láska jeho života – hudebník Bobo. V jeho životě je teď jediná věc, která ho těší. Noční procházky prázdným městem ve svém druhém skutečném já, které však úzkostlivě tají, v krásných ženských šatech a s dokonalým make-upem. Jednou v noci ho přepadne skupina mladých mužů, porazí ho, pomočí a nechá v bezvědomí ležet na ulici. Do nemocnice ho přivezou v dehonestujícím stavu a zrovna má službu zdravotní sestra Maja, která bydlí se svým mužem v suterénu jejich domu. Vjeko se s Majou spřátelí, k přátelství s jejím mužem je ještě dlouhá cesta. Náhoda svede k sobě tři lidi, každý má své sny i svou minulost a svůj původ, své priority a hodnoty, ale i současnost.

Film natočil režisér Rajko Grlič patřící k několika výrazným osobnostem jugoslávských režisérů, kteří vystudovali na pražské FAMU. V České televizi měli diváci možnost vidět jeho vynikající filmy Jen jednou se miluje, Čaruga a Hraniční hlídka. Hlavní roli ztvárnil významný srbský herec Nebojša Glogovac, který zemřel v loňském roce na vrcholu své kariéry v pouhých osmačtyřiceti letech.

Originální názevUstava Republika Hrvaške
Stopáž90 minut
Rok výroby 2017
 P T HD
ŽánrFilm