Přímý přenos z Břevnovského kláštera je věnován Centru pro ženy – ROSA. Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, N. Fridrichová, L. Bílá, P. Malásek, Dasha, M. Kumžák, Unique Quartet, I. Ženatý, I. Kahánek, Vokální skupina KrisKros, Pražské kytarové kvarteto, Carmina Bohemica, V. Hrdinková, Královéhradecký dětský sbor Jitro a J. Skopal. Režie A. Rezek

První Adventní koncert vysílaný přímým přenosem z Tereziánského sálu Břevnovského kláštera je věnován neziskové organizaci ROSA - centrum pro ženy. Tato organizace vznikla již v roce 1993 a klientkami jsou oběti domácího násilí a jejich děti. Azylový dům v Praze pro ně představuje bezpečné prostředí po dobu, než se jim podaří vrátit do života bez násilí. Pomoc od našich diváků by potřebovali na rekonstrukci kuchyňských koutů a obnovu vybavení, dále na terapie, které mohou snížit trauma zejména malých obyvatelů azylového domu.

Letošní 4. adventní neděle vychází na Štědrý den, už se to stalo několikrát za těch 27 let, co koncerty vysíláme. Z programových důvodů na Štědrý den vysílat Adventní koncerty nemůžeme, proto první koncert vysíláme o týden dříve, tedy v době, kdy ještě Advent není, a končíme o 3. adventní neděli s posledním – tedy čtvrtým koncertem.

Vizitka neziskové organizace Rosa - centrum pro ženy

Vizitka neziskové organizace Rosa - centrum pro ženy

Stopáž55 minut
Rok výroby 2017
 L HD