Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 3.3.1968. Bez zvuku.

Obsah dílu

Přehrát vše

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Neprůjezdný Panamský průplav kvůli japonské nákladní lodi
Panamský průplav – Průplav je dnes již v provozu, ale 18 hodin trvalo, než se situace normalizovala a 84 lodí mohlo vyplout. Zablokování způsobila poškozená japonská nákladní loď Shozan Maru s nákladem železné rudy. Plula z Peru do francouzského přístavu Dunkerk a narazila na skalnatý břeh a nabrala vodu. Doprava v celé délce průplavu byla přerušena poprvé za 54 let jeho existence.

2. Čínští vojáci oslavovaly Mao Ce-tunga
Peking (Čína) – Jásající Rudí gardisté a vojáci pekingské posádky měli 19. února velmi vzácnou příležitost vidět na vlastní oči předsedu Komunistické strany Číny Mao Ce-tunga. Jak uvádí komentář pekingské televize, přišli na shromáždění proto, aby sdělili vůdci, že všechny úspěchy jsou dílem jeho myšlenek a že jej považují za velkého vůdce všech národů na zemi. Na slavnosti doprovázel předsedu Maa i jeho náměstek Lin-piao. Výsledkem setkání prý bylo ještě vyšší pozvednutí praporu kulturní revoluce.

3. Volejbalové utkání Škoda České Budějovice – Spartak Potrubí
Praha – V první lize volejbalu se střetla Škoda České Budějovice se Spartakem Potrubí 3:1 ve Vršovicích. Bývalý Slavoj České Budějovice nastoupil dnes poprvé s novým názvem.

Stopáž2 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3