Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jandovic rodina se nastálo stěhuje do nového domu, kočka Linda aktivně pomáhá, nosí krabice a zabydluje postupně dům. Děti se hašteří o své pokoje tak, že musí zasáhnout rodiče. Tatínek pro jistotu umisťuje na všechny pokoje piktogramy, které určují obyvatele jednotlivých místností. Lindě je velmi smutno, dotklo se jí, že nemá svůj samostatný pokoj. Nakonec dostává Linda od maminky dobré jídlo a začíná se jí ve velké kuchyni líbit, dokonce blahem usíná na pohovce.

O večerníčku Kočka Linda, poklad rodiny

„Svět kulatý je, jak klubko nití a patří tomu, kdo ho chytí. Všechno je na něm k dostání pro rychlé tlapky na hraní,“ ráda si prozpěvuje kočka Linda, hrdinka kresleného seriálu večerníčků České televize. Linda není kočka ledajaká. Je to kočka přímo pohádková! A stejně tak i rodina Jandovic – maminka, tatínek, sourozenci Anička a Michal.

Příběhy o tom, co všechno způsobila právě kočka Linda, když ji Anička s Michalem přivedli domů, a jak se stala postupně pokladem celé rodiny vznikly na motivy oblíbené knížky Markéty Zinnerové. Jednotlivé epizody nás nejen pobaví svým laskavým a moudrým humorem, ale možná i napoví, co jsou to pravé poklady a kde je v našem čím dál složitějším světě hledat.

Pohádky s chutí a neopakovatelnou invencí namluvila Bára Hrzánová, komponovanou hudbu složil Zdeněk Zdeněk. Režisérkou a šéfanimátorkou projetu je Nataša Boháčková, výtvarníkem Michal Švec. Námět a literární scénář seriálu Markéta Zinnerová. Třináctidílný animovaný projekt vznikl v Animačním studiu České televize technologií ruční kreslené animace s digitálním zpracováním obrazu.

Stopáž9 minut
Rok výroby 2011
 ST 4:3