Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kočka Linda si připadá podvedena tím, že její pán si domů přinesl pár křečků, Linda na ně žárlí, trucuje a rozhodne se z domu odejít. Kočka Linda zaslechne z jednoho okna zpěv a začíná se zajímat o celou rodinu Jandovou. Vyloženě ji zaujmou sourozenci Anička a Michal, kteří touží po živém zvířátku. Maminka s tatínkem jejich přání zatím odolávají, protože žijí v malém bytě, kde není dostatek místa. Kočce Lindě se první pokus o přízeň rodiny Jandovic moc nezdařil.

O večerníčku Kočka Linda, poklad rodiny

„Svět kulatý je, jak klubko nití a patří tomu, kdo ho chytí. Všechno je na něm k dostání pro rychlé tlapky na hraní,“ ráda si prozpěvuje kočka Linda, hrdinka kresleného seriálu večerníčků České televize. Linda není kočka ledajaká. Je to kočka přímo pohádková! A stejně tak i rodina Jandovic – maminka, tatínek, sourozenci Anička a Michal.

Příběhy o tom, co všechno způsobila právě kočka Linda, když ji Anička s Michalem přivedli domů, a jak se stala postupně pokladem celé rodiny vznikly na motivy oblíbené knížky Markéty Zinnerové. Jednotlivé epizody nás nejen pobaví svým laskavým a moudrým humorem, ale možná i napoví, co jsou to pravé poklady a kde je v našem čím dál složitějším světě hledat.

Pohádky s chutí a neopakovatelnou invencí namluvila Bára Hrzánová, komponovanou hudbu složil Zdeněk Zdeněk. Režisérkou a šéfanimátorkou projetu je Nataša Boháčková, výtvarníkem Michal Švec. Námět a literární scénář seriálu Markéta Zinnerová. Třináctidílný animovaný projekt vznikl v Animačním studiu České televize technologií ruční kreslené animace s digitálním zpracováním obrazu.

Stopáž9 minut
Rok výroby 2011
 ST 4:3