PKF – Prague Philharmonia a Mendelssohnův Chvalozpěv

Velkolepé provedení skladby F. Mendelssohna-Bartholdyho, napsané na zakázku v roce 1840 u příležitosti oslav 400. výročí vynálezu knihtisku. V hale Forum Karlín účinkují: Sumi Jo, Virginie Verrez, Paul Groves, Pražský filharmonický sbor a PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Emmanuelem Villaumem

Lobgesang, česky Chvalozpěv, je vlastně druhou symfonií znovuobjevitele tvorby J. S. Bacha Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Je to rozsáhlá kantáta, v mnohém navazující na tvorbu Ludwiga van Beethovena, která nepřímo oslavuje vynález knihtisku. Skladatel ji napsal na biblické texty a uvedl v roce 1840 při příležitosti oslav 400. výročí Gutenbergova vynálezu. Premiéra v lipském kostele sv. Tomáše měla skvělý ohlas a v dnešní době se toto monumentální dílo opět těší vzrůstající popularitě.

Skladba byla ve Foru Karlín provedena ve skvělém obsazení. Partu prvního sopránu se ujala proslulá korejská pěvkyně Sumi Jo. Mladá francouzská mezzosopranistka Virginie Verrez, vítězka Metropolitan Opera National Council Auditions, zazpívala part druhého sopránu. A vedle nich zaujal i výkon výborného Američana Paula Grovese.

Stopáž68 minut
Rok výroby 2016
 P HD
ŽánrHudba