Povídky Změna je život, Straka a Vražda na vsi spojuje téma NÁVRATY. Oblíbený komediální triptych s Miroslavem Donutilem. Dále hrají: V. Freimanová, M. Šplechtová, V. Žehrová, Z. Norisová, D. Batulková, L. Skořepová, L. Skopalová, J. Smutná, R. Vojtek, M. Maděrič, S. Stašová, O. Navrátil, Z. Dušek a další. Scénář T. Dusová. Kamera L. Glavanakov. Režie R. Tesáček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Podle scénáře Terezy Dusové natočil režisér Rudolf Tesáček s kameramanem Lubošem Glavanakovem další, v pořadí už sedmnácté, pokračování divácky oblíbeného cyklus 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Tři povídky byly tentokrát na téma – návraty.
Druhá povídka se jmenuje Změna je život. V ní se manželka, hraje jí Veronika Freimanová, rozhodne uvadající manželství oživit návštěvou tanečních pro starší a pokročilé. Manžel, Miroslav Donutil, se však zachová zcela nečekaně. V dalších rolích uvidíte Zuzanu Norisovou a Danu Batulkovou.
V první, jménem Straka, přijíždí Miroslav Donutil z Prahy na venkov za svou matkou. Už za ní tři roky nebyl a ani by si na ni nevzpomněl, nebýt dopisu spoluobčanů. Obsah dopisu je takového druhu, že syn musí u matky zasáhnout osobně. Roli maminky hraje Ljuba Skořepová.
Poslední povídka s názvem Vražda na vsi začíná snem. Ten neblaze ovlivní vše, co se pak stane v životě zaníceného čtenáře detektivek, ztělesněného Miroslavem Donutilem, a jeho ženy Simony Stašové.
Reportáž z natáčení dílu na téma Návraty

Reportáž z natáčení dílu na téma Návraty

Stopáž74 minut
Rok výroby 2009
 ST
ŽánrFilm 15+