Povídky Rybníček, Štika a Ženich spojuje téma RYBÁŘI. Oblíbený komediální triptych s Miroslavem Donutilem, letošním jubilantem. Dále hrají: V. Žilková, R. Hrušínský, D. Jurčová, B. Štěpánová, K. Brožová, Z. Hadrbolcová, P. Nový, J. Vondráček, S. Babčáková, J. Paulová, V. Kubařová, M. Tichý a další. Scénář M. Sovják. Kamera A. Barla. Režie M. Zábranský

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na přání Miroslava Donutila napsal Miroslav Sovják tři povídky na rybářské téma. Jmenují se Rybníček, Štika a Ženich. V první povídce si rybář koupí rybník i s pytlákem (R. Hrušínský) a neví co s ním. Ve druhé povídce se ukáže, že existují nejen rybáři, ale i rybářky (K. Brožová) a dovedou být pěkně nebezpečné. V poslední povídce předstírá mladý muž kvůli své milé (V. Kubařové) tak dlouho zájem o rybářství, až je jím dokonale pohlcen.

Pro kameru Andreje Barly to bylo opravdu krásné téma už i proto, že se Miroslav Donutil tentokráte obklopil nejkrásnějšími českými herečkami: V. Žilkovou, J. Paulovou, K. Brožovou V. Kubařovou. Dále hrají: S. Babčáková, B. Štěpánová, R. Hrušinský, P. Nový, I. Hloužková, D. Jurčová, Z. Hadrbolcová, J. Krytinář, M. Tichý, J. Vondráček a další. To vše v režii M. Zábranského.

Rybníček

V první povídce Miroslav Donutil ztělesnil vášnivého rybáře a novopečeného majitele rybníka. Rybník je umístěn na krásném osamělém místě, přesně jak si jeho nový majitel vysnil. S čím ovšem ani ve snu nepočítal, že u svého rybníka bude mít pytláka. Manželku M. Donutila hraje V. Žilková, realitní makléřku D. Jurčová, ženu pytláka I. Hloužková a pytláka R. Hrušínský.

Štika

V druhé povídce hraje Miroslav Donutil rybáře, jehož celoživotně vysezené místo na Sázavě zasedne jednoho dne cizí blondýna. Rozvrátí klid u řeky a postupně odváží jednotlivé rybáře kamsi do neznáma. Vrací se od ní zamlklí a zasnění a už s nimi nic není. Jednoho dne naloží i našeho hrdinu, M. Donutila… Vedle M. Donutila uvidíte P. Nového, J. Vondráčka a hlavně – blondýnu rybářku K. Brožovou.

Ženich

V poslední povídce hraje Miroslav Donutil vášnivého rybáře, otce dcery, která by se chtěla vdát. Otec souhlasí, ale ženich musí být rybář jako on! Co dělat. Mladý muž se tedy pokusí stát rybářem… Nevěstu hraje V. Kubařová, ženicha M. Tichý. Manželku vášnivého rybáře M. Donutila hraje J. Paulová.

Reportáž z natáčení dílu na téma Rybáři

Reportáž z natáčení dílu na téma Rybáři

Stopáž75 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrFilm