Záznam části multimediálního představení skladatele Leška Wronky z pražského Kongresového centra (2006). Režie R. Vodrážka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Lewron Orchestra „Wichry“ je pokračováním již zrealizovaného projektu Lewron Orchestra „Olza“, který se konal pod záštitou Senátů České republiky a Polska. Je pokračováním úspěšného velkého hudebně-dramatického představení, které opět vychází z bájí a legend těšínského Slezska, jež je díky své poloze mezi Českem, Slovenskem a Polskem spojovatelem tradic a kultur těchto tří zemí. Jelikož tyto báje a legendy jsou dědictvím a určitou paralelou obdobných pověstí zmíněných zemí, jsou potenciálně schopné oslovit široké publikum. Avšak pro svoji univerzálnost je také atraktivní pro jiné, neslovanské diváky a formou a zpracováním v podobě pop-rockové multimediální show s tanci a dramatickými prvky atraktivní pro široké obecenstvo bez rozdílu věku.

Výhodou projektu je rovněž to, že realizátoři a tým spolutvůrců si již tuto formu a druh projektu ověřili, a to s velkým úspěchem již při prvním zrealizovaném díle Lewron Orchestra „Olza“. Oproti prvnímu projektu, který se konal na hraniční řece Olze mezi Českým Těšínem a Cieszynem (zhlédlo jej 4500 diváků), jež díky televizním záznamům odvysílala česká, slovenská a polská televize, hodlají realizátoři pro projekt Lewron Orchestra „Wichry“ uskutečnit sérii vystoupení v hlavních městech Česka, Polska a Slovenska, v Praze, Varšavě a Bratislavě. A právě pražský koncert se stal základem pro natočení tohoto náročného projektu.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2006
ŽánrHudba