Další problém Agrofertu s dotacemi pro malé a střední podniky. Ministerstvo to vyřeší – chce dotaci pro velké. Poslední bitva s fanatiky IS. Oživlé hlasy z procesu se Slánským a spol

Obsah dílu

Přehrát vše

Malá dotace pro velký Agrofert

Sáhnout si na dotaci, bez ohledu na to, jak je velká a zda mám na ni nárok. To se ukázalo jako pravidlo firmy Agrofert v kauze Čapího hnízda, kde společnost kromě sporné padesátimilionové dotace neoprávněně čerpala i příspěvek na kozy a berany: ve výši několika tisícovek korun ročně. Když to prasklo, dotaci vrátila. V našem případě jde o podobný princip. Podle odborníků čerpaly další dvě společnosti z holdingu Agrofert dotace pro malé a střední podniky, ačkoli na ně neměly nárok. Schválil to podpůrný fond, podřízený tehdejšímu ministru zemědělství Marianu Jurečkovi, podle kterého je to běžná praxe. Natáčel Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Konec státu teroristů

Islámský stát, který se postupně rozšiřoval na území Iráku a Sýrie od začátku milénia, je u konce s dechem. Teroristická organizace byla ještě před rokem na vrcholu, hlásilo se k ní třicet tisíc bojovníků, kteří ovládali velké území s ropnými poli. Inspirovala atentátníky všude na světě. Teď se v Sýrii vede poslední bitva, zbývá nejtvrdší jádro o síle pěti tisíc fanatiků. Do oblasti bojů se dostaly i české novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová.

Autoři reportáže: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová


Zasloužím si šibenici

Březnový objev archivních materiálů z procesu s Rudolfem Slánským začal vydávat svá tajemství. Zvukové záznamy se podařilo zrekonstruovat a převést do digitální podoby, a díky tomu můžeme slyšet hlasy odsouzenců na smrt. Některé vůbec poprvé. Natáčel Mirek Petráček.

Autor reportáže: Miroslav Petráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 97,50 kB; datum: 4. 9. 2018)

Stopáž38 minut
Rok výroby 2018
 ST HD