Do Paříže se vrátil teror. Svědectví lidí, kterým se otřásla země pod nohama. Jak dopadli ti, kteří nesouhlasili s prezidentem Milošem Zemanem? Demokracie roku 2015.

Obsah dílu

Přehrát vše

13.11.2015

Deset měsíců od útoků na satirický časopis Charlie Hebdo se do Paříže vrátil teror. Tentokrát s ještě větší silou. Útočníci opět při svém vraždění vykřikovali hesla Alláh je velký, tentokrát se navíc k útokům přihlásil přímo Islámský stát, radikální teroristická organizace, která vzešla z Al Kajdy a chce zbytku světa vnutit své fanatické pojetí víry. Útoky odsoudili všichni demokratičtí politici, ale i představitelé muslimského světa. Více Aneta Snopová a Jan Moláček.

Autoři reportáže: Jan Moláček, Aneta Snopová


Jménem zákona

Zítřejší výročí 17. listopadu je především připomínkou boje za svobodu a demokracii. Patří k ní i právo na odlišný názor, dokonce i tehdy, když jde o prezidenta republiky. Přibývá ovšem případů, kdy policie a státní zastupitelství ochotně řeší kritické projevy vůči hlavě státu. Represivní orgány přitom klidně porušují základní práva na svobodu projevu, o jejichž prosazení šlo před šestadvaceti lety. Na záběrech, které jsme natočili, některé zákroky policistů připomínají staré pořádky. Více Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Stopáž38 minut
Rok výroby 2015
 P ST