S Janouškem a Rittigem v pozadí. Kauzy, které objevil náš pořad, stále hýbou politikou. Právník družstva si pomohl k lukrativním pozemkům. Po tragických autonehodách bojují o spravedlnost.

Obsah dílu

Přehrát vše

Janoušek a Rittig, kmotři, u kterých to začalo

Největší zatýkání politiků v našich dějinách, tak začala aféra, která vyústila v demisi premiéra Petra Nečase. Podle některých informací má přitom původ ve vyšetřování pražských kmotrů Romana Janouška a Ivo Rittiga. Ti ovšem zatčeni nebyli a doma se ani nezdržovali. Nejskloňovanější jsou kauzy pražského Dopravního podniku, které před lety vynesl na světlo právě náš pořad. Kauzy, které zdánlivě ležely ladem v našem archivu, jsme se rozhodli připomenout – jak se zdá, jsou stále aktuální. Sestavili redaktoři Filip Černý a Lukáš Landa.

Autoři reportáže: Lukáš Landa, Filip Černý


Jak se právník družstva dostal k milionovým pozemkům

Jak se z právníka bytového družstva stal majitel pozemků, které družstvu původně patřily, ukazuje naše další reportáž. Je to zvláštní, ale je to tak. Už z toho je zřejmé, že místo právních služeb pro družstevníky sledoval právník vlastní byznys. Ten přijde draho nejen družstevníky, ale i další velkou skupinu majitelů bytů a domů. Dohromady jde asi o patnáct set lidí a o spoustu milionů, o které ještě bude rvačka. Natáčela redaktorka Andrea Máslová.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Ani tragické autonehody byrokracii neobměkčí

Vladimíru Veselému a Pavlu Jedličkovi obrátily život naruby dopravní nehody. Třicetiletý syn pana Veselého je po havárii na mentální úrovni předškoláka, pan Jedlička přišel o tři blízké, mezi nimi i o šestiletou vnučku. Osudové rány jsou navíc spojené s potřebou řešit řadu byrokratických překážek, které o to víc deptají. Ke dvěma tragickým případům, o nichž jsme vás už v minulosti informovali, se vrátil reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST