Kauzy a reportáže s Markem Wollnerem

Obsah dílu

Přehrát vše

Nekonečný příběh H-systému

H-systém by mohl být námět na nekonečný seriál. Projekt na výstavbu rodinných domů za lidové ceny z poloviny devadesátých let je notoricky známý, přesto připomeňme, že skončil krachem a lidé přišli o investované peníze. Poslední epizoda přinesla další, ale nikoli překvapivý zvrat: skupina klientů, která se rozhodla na vlastní riziko hrubé stavby dostavět, může přijít o střechu nad hlavou i nově investované miliony. Konkurz, do kterého domy spadly, už má první oběť, budou následovat i další desítky rodin? Jak vypadá právo bez spravedlnosti, ukazuje reportáž Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Falešný lékař z Ruska

Falešné tituly u právníků už nás nepřekvapí. Méně častý, ale podle Lékařské komory nijak výjimečný, je výskyt falešných lékařů. Je to však úkaz daleko nebezpečnější. Jednoho takového objevila reportérka Kateřina Hrochová. Vasily Klyuev, původem Rus, u nás pracuje už od roku 1998. Z Ruska má sice lékařský titul, u nás ale nesložil ani základní zkoušky, není členem Lékařské komory a předepisuje neregistrované léky. To vše je v rozporu se zákonem. Ošetřuje přitom i pacienty s rakovinou. Podívejte se na její reportáž.

Autor reportáže: Kateřina Hrochová


Osud autistického chlapce v rukou úřadů

Jak vypadá chování autisty, předvedl dokonale Dustin Hoffman ve filmu Rainman. V našem příběhu navázal s malým autistickým chlapcem podobně silný citový vztah jeho asistent. A když už to vypadalo, že se pod jeho vedením bude předškolní klouček zdárně vyvíjet, zasáhl nepříznivý osud v podobě úřadů. Ty ho přesunuly z jeho kojeneckého ústavu do vzdáleného zařízení, kam za ním asistent nemůže a kde se s ohledem na ostatní klienty musí cítit jako nahý v trní. Jeho příběh zachytila reportérka Jana Sotonová.

Autor reportáže: Jana Sotonová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST