Potíže sponzora Věcí veřejných. Taktika volebních štábů před prezidentskou volbou. Pohled do zákulisí. Ze soucitu se stali profesionálním pěstouny.

Obsah dílu

Přehrát vše

Minulost sponzora Věcí veřejných

Novináři se o advokáta Daniela Musila zajímali už loni na jaře, když vyšlo najevo, že patří k nejštědřejším sponzorům Věcí veřejných. Svým jménem zaštítil i dary, které pocházely od firem, ovládaných z daňových rájů. Loni na podzim se pak stal jedním z patnácti zatčených v kauze daňových úniků, které dosáhly výše 230 milionů korun. Náš příběh je ale staršího data. V době, než se Daniel Musil dostal na stránky novin, dokázal odčerpat z účtu své klientky 5,5 milionu korun. Jak to proběhlo, uvidíte v reportáži Davida Havlíka.

Autor reportáže: David Havlík


Zákulisí štábů prezidentských kandidátů

Připravoval si štáb Miloše Zemana útok s Benešovými dekrety, nebo to byla improvizace, podpořená nešťastným výrokem Karla Schwarzenberga? A jak na útok reagovali tvůrci kampaně ministra zahraničních věcí? Naši reportéři Jana Sotonová a David Macháček strávili poslední dva týdny s prezidentskými kandidáty a snažili se zaznamenat, co předcházelo volbě prvního přímo zvoleného prezidenta. Jejich prostřednictvím můžete nahlédnout do zákulisí prezidentských debat.

Autoři reportáže: David Macháček, Jana Sotonová


Rodina profesionálních pěstounů

Před rokem jsme vysílali reportáž o rodině Zajícových. Ujali se pěti dětí ze sousedství, kteří žili v úděsných podmínkách - bydleli v bytě bez elektriky, vody a dokonce i oken. Jenže aby uživili své i cizí ratolesti, museli utratit všechny úspory. Teď ale svítá na lepší časy. U soudu se jim podařilo získat dvě z pěti dětí do pěstounské péče. Jak se z normální rodiny stala rodina profesionálních pěstounů, to zaznamenala reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2013
 P ST