Socha básníka Ševčenka doputovala po Praze až na místo někdejšího sovětského tanku. Exklusivní interview s kandidáty na slovenského prezidenta. Vybudovali družstvo Hutmanka, teď o něj možná přijdou.

Obsah dílu

Přehrát vše

Socha Tarase Ševčenka

Už jsme si mysleli, že pryč jsou doby, kdy se odhalovaly sochy a pomníky kvůli soudružským státním návštěvám. Teď se ale podobné časy vrátily na Prahu 5: na stejném náměstí, kde kdysi stával legendární sovětský tank s číslem 23, přes noc vyrostla socha ukrajinského básníka Tarase Ševčenka. A to vpředvečer návštěvy ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka. Nemilovaný tank na soklu vydržel několik desetiletí, otázka je, jak se dlouho udrží socha. Úřady totiž nepostupovaly zrovna předpisově. Ceremoniál natáčel reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Volba slovenského prezidenta

V sobotu budou voliči na Slovensku rozhodovat o novém prezidentovi. Z peletonu kandidátů postoupil do druhého kola dosavadní prezident Ivan Gašparovič a jeho největší konkurentka, Iveta Radičová. Po prvním kolem byl mezi nimi rozdíl devět procent, což je těsnější výsledek než se čekalo. A vcelku klidná volební kampaň se tak v posledních dnech zostřuje. Oba kandidáti a jejich partneři poskytli exkluzívní interview reportérce Martině Krajčírové.

Autor reportáže: Martina Krajčírová


Vytunelování družstva Hutmanka

Před soudem se dnes opět řešila kauza manažerů slavného H-systému, který lidem sliboval dostupné bydlení. Kvůli podezření z podvodu jim hrozí roky vězení. Organizátoři podobně obrovského tunelu v pražském bytovém družstvu Hutmanka jsou na tom lépe. Nikdo z nich nikdy před soudem nestanul. A to přesto, že družstevníci možná kvůli nim přijdou o byty, které svépomocí roky budovali. Případem se zabýval reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST