Proč policie neobvinila řidiče dodávky, který zmrzačil motocyklistu? Piloti letecké záchranné služby se bouří proti jiným vrtulníkům. Boj otce, nařknutého matkou z domácího násilí, o vlastního syna.

Podivná autonehoda

Nemůže se bránit a zřejmě proto byl označen za viníka dopravní nehody. Vladimír Veselý měl tu smůlu, že se srazil s autem řidiče odtahové firmy, která spolupracuje s policií. Při nehodě málem přišel o život, už nikdy asi nebude chodit a mluvit s lidmi. Proto se do právní bitvy pustili jeho rodiče, kteří se dva roky snaží dokázat, že jejich zmrzačený syn nehodu nezavinil a policie vyšetřování zmanipulovala. Případem se zabýval reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Spor o vrtulníky

Začalo to sporem o vrtulník. Teď armáda čelí desítkam žalob, které na ni minulý týden podali vlastní vojáci, piloti ze záchrané a pohotovostní služby SAR. Hovoří o nezákonných nařízeních, výhružkách o likvidaci služby SAR, která pomáhala lidem v ohrožení života. Armáda naopak říká, že se nic neděje, že jsou to jen výmysly party zhýčkaných vojáků. Kdo má pravdu, zjišťovala reportérka Markéta Dobiášová.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Nedpodařené manželství

Už deset let u nás existuje možnost utajovaného bydlení pro ženy a děti. Na tuto ilegilitu mají nárok, pokud zažívají ze strany otců domácí nasilí. Bohulibá pomoc však v sobě skrývá různá úskalí. Například když se časem ukáže, že žena si fyzické násilí vymyslí, aby mohla snadněji utéct z nepodařeného manželství. Na otci pak je úřadům dokázat, že není brutální tyran. A to není ani příjemné, ani jednoduché. Se zoufalým otcem mluvil reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST