České děti v Argentině. Jaké šance má matka na opětovné svěření do péče? Neodhalené stránky atentátu na Heydricha. Jsou naše peníze v bankách v bezpečí? Dva pokladníci obrali klienta o milión korun.

Obsah dílu

Přehrát vše

Život českých dětí v Argentině

Před dvěma lety vámi otřásla rvačka manželů o děti, u které jsme náhodou byli s kamerou. Ta rozpoutala debatu o vcelku rozšířeném fenoménu - únosu dětí jedním z rodičů. Tehdy šlo o šestiletou Sofii a devítiletého Lucase, pro kterého si na základě spoudního rozhodnutí přijel jejich argentinský otec. Od té doby jsou děti v Buenos Aires a jejich matka je viděla pouze dvakrát. Rodiče jsou už tři měsíce rozvedeni, ale soud zatím neurčil, komu z nich svěří děti. Jaké šance má matka, která žije v Roudnici nad Labem a do Argentiny se stěhovat nechce, na to se ptala reportérka Mercedes Wimmerová?

Autor reportáže: Mercedes Wimmerová


Neodhalené stránky atentátu na Heydricha

Za týden uplyne 66 let od nejslavnějšího atentátu v naší historii, zabití německého protektora Reynharda Heydricha. Atentát má přitom dodneška své neodhalené stránky. Na jednu z nich narazil náš reportér Karel Vrána v Rokycanech. Místní protektorátní četník Jaroslav Nykodým se tu zapsal do historie zdánlivě nepatrným činem. Na začátku roku 1942 zařídil ošetření zraněného parašutisty Josefa Gabčíka. I díky tomu mohl o pár měsíců později se svým kolegou Janem Kubišem naplnit svou misi. Jaroslava Nykodýma zpovídal reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


U nás jsou vaše peníze v bezpečí

– tímto sloganem láká jedna z největších českých bank lidi, aby se stali jejími klienty a svěřili jí své peníze. Co když vás však okrade její zaměstnanec přímo v pokladně? Myslíte si, že se to nemůže stát? Klientovi Československé obchodní banky se to stalo. Dva pokladníci ho obrali o milion korun. Jak se k události postavila banka a jak si s kauzou poradila česká justice? To uvidíte v reportáži reportéra Dalibora Bártka.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3