Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner.

Obsah dílu

Přehrát vše

Neonacisté v Plzni

1500 policistů, 300 pravicových extremistů a 500 antifašistů. Tak vypadla Plzeň tuto sobotu. Už podruhé za poslední měsíc se totiž kolem zdejší židovské synagogy rozhodli projít čeští neonacisté. Na rozdíl od 19. ledna, kdy primátor pochod zakázal, měli tentokrát na základě soudního rozhodnutí cestu volnou. S tím se ale nesmířili stovky antifašistů a sympatizantů židovské obce. Do Plzně se jel opět podívat reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Nákladní doprava Českých drah

Dělat reportáž o Českých drahách, to je věru tvrdý chlebíček. Od chvíle, kdy jsme se začali zabývat hospodařením nákladní dopravy, dostali jsme se pod palbu urážlivých dopisů, zasílaných nejen na adresu Reportérů, ale i na nejvyšší místa. Co představitele Českých drah tak popudilo? Centrem našeho dotazování byla okolnost, proč klesají zisky z nákladní dopravy, tohoto zlatého vejce Českých drah. Jak je to s nákladní dopravou českých drah, zjišťoval reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Jak žijí bezdomovci

Z lodi Hermes až do nejtemnějších chýší. Touto cestou se vydal reportér David Vondráček, aby zjistil, jak žijí ti, které většinou raději nevidíme: bezdomovci. Ti první se ještě drží sociální sítě, zatímco ti druzí už definitivně opustili okruh lidského společenství a přežívají v divočině za jeho okrajem. Kupodivu, často i docela štastně.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3