Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Povodňové škody v podniku Ostramo

Povodně z roku 1997 za sebou zanechaly škody v desítkách miliard korun. Do sporů o to, zda vrtoch přírody mohl zanechat menší spoušť, kdyby na něj byli lidé připraveni, nedávno výrazně promluvil ostravský soud: konkrétně povodí Odry podle něj zanedbalo správu řeky a je odpovědné za škody, které voda způsobila v ostravské chemičce Ostramo. Původní majitel podniku teď požaduje odškodnění za miliardy korun. Precendentní rozsudek může mít dopad na rozpočet země. Případ natáčel reportér Mojmír Žáček.

Autor reportáže: Mojmír Žáček


Vojtěch Filip a spolupráce s STB

Předseda KSČM Vojtěch Filip a StB. To je stále živé téma, protože šéf komunistů o své spolupráci neustále mlží. Archivní spisy však dokazují, že informace předával. A nešlo přitom o žádná nevinná hlášení. Dokazuje to případ Filipovy bývalé spolupracovnice Evy Vlasákové, kterou mohlo Filipovo udání dostat i do vězení. Rozhovor s ní natáčela reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Tajemno kolem lomu Tlustec

Spisovatel Jáchym Topol se stal nechtěným hrdinou příběhu, který tak trochu připomíná detektivku. Když s kolegou fotografem z týdeníku Respekt připravoval reportáž o čedičovém lomu na hoře Tlustec u České Lípy, někdo po nich vystřelil dvěma ostrými náboji. Kdo a proč si ze spisovatele udělal živý terč, to teď zjišťuje policie a pozadí příběhu se snažil zjistit i reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3