Brigita Cmuntová: „Eliška má vize. Většinou nejde o příjemné zprávy.“

Vaše postava vyrostla z malé holčičky v mladou ženu…

Eliška Valentová se provdala za svého kamaráda z dětství Vojtu Toufara, se kterým tvoří mladý zamilovaný manželský pár. Rozhodla se pro studia medicíny.

V seriálu vystupujete jako lékařka, což pro tu dobu nebylo pro ženy příliš typické. Jaká byla motivace Elišky se jí stát?

Ve druhé sérii se Eliška objevuje jako studentka medicíny a k lékařce jí ještě pár let chybí. V tomto období nebylo snadné pro ženu uspět v oboru medicíny. Možná to byla Eliščina cílevědomost, která jí dala pohnutku k tomu, aby to změnila.

Co jste na své postavě nejvíce obdivovala a co Vám bylo naopak nejvíce cizí?

Obdivuji její empatii a sílu zvládat náročné situace. Její cílevědomost a zároveň citlivost. Řekla bych, že cizí mi nebylo nic. Rostly jsme společně.

V první řadě seriálu měla Eliška vize, které předpovídaly budoucnost…

Klikněte pro větší obrázekSpíše se vídala s duchy zemřelých. Až v druhé sérii jsou její vize více spojeny s budoucností. Jde většinou o záblesk indicií, obrázků, se kterými si ona sama moc neví rady a nerozumí jim, nedokáže je ovládat. Poté se ukáže, že šlo o znamení, co se má stát nebo i co se stalo. Většinou nejde o příjemné zprávy.

Po osmi letech se Elišce vrací otec z vězení. Jakým stylem to poznamená jejich vztah?

Eliška oproti své sestře Ireně nemá moc dobrý vztah se svým otcem Jaroslavem. Má k němu odstup, příliš mu nedůvěřuje, což je zapříčiněno událostmi, do kterých byl a je Jaroslav zapleten. Snaží se ho přijmout, protože je to její otec, kterého miluje, ale nejde to tak lehce.