Alice Bendová: „Bojím se pořád, ale jedu.“

V nových příbězích oblíbeného cyklu Hop nebo trop II se v partě třicátníků objevila v roli Andrey také Alice Bendová.

Zdá se, žije naplno i docela jinými starostmi než jen natáčením. Její syn Vašík si právě hraje s kusem listového těsta. Prý mu rostou zuby a zrovna teď má chvíli dobrou náladu. Jak na tom bude za okamžik, jeho maminka netuší, a tak jen vstřícně navrhuje, „pojďme to zkusit.“ A tak jsme si chviličku povídaly.

„Je to krásné, viďte?“, říká nadšeně ke svému mateřství. „Vždycky jsem měla jasnou představu o tom, kdy chci mít dítě. Záměrně jsem čekala do svých třiceti čtyř let. A přestože jsem plánovala a dopřála si ho ve zralém věku, neustále mě tenhle nový život překvapuje. Začalo to šestinedělím a zatím to nepřešlo.“

Váš život zřejmě nikdy nebyl hop nebo trop?

Klikněte pro větší obrázek To ne, já prostě neriskuji. Plánujeme druhé dítě, stejně jako jsme plánovali to první. Jestli to bude holčička nebo kluk je nám jedno. I když vyzkoušet si holčičku mě trošičku přece jen láká. Na druhou stranu, Vašík, kterému je teď šestnáct měsíců, by asi přivítal spíše brášku, aby s ním mohl pořádně řádit.

Musela jste v tomhle seriálu, který je plný adrenalinových sportů překonávat samu sebe?

Ano, to musela. Bojím se výšek, přesto jsem letěla balónem. Dívat se dolů z koše, to bylo peklo, ale šla bych do toho znovu. Je to totiž nádhera. Natáčeli jsme záhy po mém porodu, bála jsem se o sebe a dnes se bojím dál, ale když zaznělo rázné „jdeme do toho“, přestože mi bylo špatně, nějak automaticky jsem to udělala.

Provozujete ještě jiné nebezpečně nádherné sporty, při kterých se bojíte?

Klikněte pro větší obrázek Představa, že mám na jednom prkně připoutané obě nohy, mě vždycky děsila. Dnes jezdím na snowboardu třináct let. Bojím se pořád, ale dělám to.

Prožíváte obdobné věci, máte partu lidí, se kterými jezdíte vstříc kolektivnímu vzrušení z neznámého, podobně jako v seriálu Hop nebo trop?

Máme partu asi čtyřiceti lidí, převážně jsou to kamarádi mého manžela, hokejisty, se kterými jsme byli v Kambodži, v Thajsku a jezdíme spolu rodinně třeba i na hory.

S dítětem ale letos pojedu poprvé, tak uvidíme, jaké to bude. Hádám, že zas nové a nádherné, neodolatelné překvapení.

Text: Iveta Kováčová
Foto: Pavel Vácha, Pavla Černá, Jiří Červený, ČT

Rozhovory s herečkami