Antonio Banderas coby plastický chirurg bez skrupulí v dramatu Pedra Almodóvara. Španělský psychologický film (2011). Dále hrají: E. Anayová, M. Paredesová, B. Suárezová a další (Ve španělském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula při výbuchu auta, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podaří vyvinout odolný typ kůže, který by býval mohl jeho ženu zachránit. Okouzlující muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. Zbývá nalézt vhodný objekt…

Pedro Almodóvar již mnohokrát prokázal, že se nebojí šokujících nebo tabuizovaných námětů. Při zpracování příběhu posedlého lékaře zkombinoval několik filmových žánrů: psychologické drama ozvláštňují prvky thrilleru, místy přecházejícího až do hororu, a zároveň melodramatičnost, která jako by vypadla z červené knihovny. Chytře natočený film se kromě napětí až do konce vyznačuje i pro Almodóvara typickým opulentním vizuálem.

Pedro Almodóvar
režisér

Pedro Almodóvar

* 24. 9. 1949


* 10. 8. 1960


Originální názevLa piel que habito
Stopáž115 minut
Rok výroby 2011
 T HD
ŽánrFilm