Divnej smích, Poslední hrana, Mý blues aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich tvůrcem, legendou české country scény, který nás opustil v úterý 12. března ve věku 83 let (2005). Režie R. Tesáček

Legenda české country, zpěvák, textař a skladatel Mirek Hoffmann (1935 – 2019), který zemřel v úterý 12. března, studoval krátce po druhé světové válce housle u prof. Ondříčka. Po absolvování gymnázia navštěvoval večerní průmyslovou školu a učil se soukromě zpěvu, také se věnoval vrcholově sportu: v roce 1962 se stal mistrem republiky v odbíjené a ve stejném roce účinkoval v inscenaci Šest žen Jindřicha VIII. v divadle Semafor. V roce 1968 působil ve skupině White Stars a na jaře 1970 přešel do skupiny Greenhorns.

V sedmdesátých letech byla kapela přejmenována na Zelenáče, po sametové revoluci se rozdělila na dvě části – skupina Jana Vyčítala se vrátila k původnímu jménu Greenhorns, zatímco Hoffmannova skupina si ponechala název Noví Zelenáči. Hoffmann se country věnoval celou svou uměleckou dráhu, nejen jako zpěvák, ale i jako textař a autor hudby. Napsal humoristickou knihu ze zákulisí šoubyznysu Totem boha srandy.

S Milanem Lasicou si Mirek Hoffmann v pořadu Kam zmizel ten starý song vyprávěl o evropském původu country hudby, o tom, že by bylo lepší brát americké honoráře než v Americe žít, o osudu různých textů za časů, kdy cenzura byla králem, o proměnách skupiny Greenhorns. K jeho uctění opět zazní televizní zpracování Hoffmannových písniček Divnej smích, Poslední hrana, Dívka s vlasem medovým, Žlutá kytka a mnoho dalších.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3
ŽánrHudba