Hrej mi, Milá slečno, Můj pes suverén aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich tvůrcem. Vzpomínají syn Ondřej, M. Zapletal a J. Vančura (2005). Režie R. Tesáček

Luděk Nekuda se narodil 10. října 1942 v Ostravě, po maturitě na gymnáziu studoval pedagogickou fakultu, absolvoval v roce 1964. Během studií založil společně s Pavlem Veselým Divadélko pod okapem, kde účinkoval jako herec, zpěvák a trumpetista. V té době začal také psát texty na převzaté melodie, později si hudbu k písničkám často sám komponoval. Krátce byl učitelem, ale brzy se dal na uměleckou profesionální dráhu. Od roku 1965 nahrával v ostravském studiu Československého rozhlasu, objevil se i v televizi. V roce 1969 přišel do Prahy, kde se stal členem divadla Semafor. Později byl také redaktorem v Československém rozhlasu, byl konferenciérem skupiny Plavci a psal scénáře k televizním pořadům. Od roku 1980 byl dramaturgem redakce zábavných programů a měl svůj pravidelný pořad nazvaný Sešlost. Zemřel 10. března 1988.

Milan Lasica si tentokrát povídá o soukromí i tvorbě s jeho synem a o Nekudově profesionální dráze pak s Nekudovým kolegou, přítelem a prvním manažerem Milošem Zapletalem. O muzikantském nadání svědčí ukázka ze skladby Swingové tajemství a následuje řada ukázek z Nekudovy spolupráce se skupinou Plavci /Rangers/. Na tuto éru přijde krátce vzpomenout člen tehdejších Plavců Jan Vančura.

Luděk Nekuda
herec, hudebník

Luděk Nekuda

* 10. 10. 1942

† 10. 3. 1988


Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3
ŽánrHudba