Stýskání, Trampská, Já se v tom nevyznám aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich autorem (2004). Režie R. Tesáček

Marek Eben se narodil 18. 12. 1957 v Praze jako syn hudebního skladatele Petra Ebena. V roce 1979 absolvoval studium herectví na pražské konzervatoři, kde se setkal i se svou pozdější ženou Markétou Fišerovou. Ve stejném roce založili společně s Kryštofem a Davidem skupinu Bratři Ebenové, která hned při svém prvním vystoupení zvítězila na festivalu Porta. O dva roky později zvítězili znovu, tentokrát v interpretační a autorské soutěži, Marek byl vyhlášen Osobností roku a vydal s bratry první malou desku v Supraphonu. Devatenáct let byl Marek Eben členem Divadla Ypsilon. V devadesátých letech se začal prosazovat jako televizní moderátor, měl velký úspěch při udělování diváckých televizních cen Týtý a v r. 2002 a 2004 tuto trofej získal jako její vítěz. Od roku 1999 má vlastní televizní pořad Na plovárně, kde hovoří česky i anglicky se zajímavými osobnostmi z domova i ciziny.

S hostitelem Milanem Lasicou si povídal zejména o své skladatelské tvorbě pro představení Ypsilonky, o společných studiích a vystupování se svou ženou. Zazní nejen oblíbené hity Já se v tom nevyznám, Já na tom dělám, ale i texty méně známé K narozeninám, Stýskání. Chybět nebude ani Bezpečnostní orgán, parodická Trampská nebo O filmových milovnících.

Marek Eben
moderátor, herec, zpěvák

Marek Eben

* 18. 12. 1957


Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST AD 4:3
ŽánrHudba