Jasná zpráva, Lampa, Jedeme dál aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich textařem (2004). Režie V. Kučera

Básník a textař Pavel Vrba se narodil 16. 4. 1938 v Brně, do roku 1966 pracoval jako projektant, poté byl ve svobodném povolání (s výjimkou jedné sezóny na začátku 90. let, kdy pracoval jako dramaturg Hudebního divadla v Karlíně). Má na svém kontě více než tisíc písňových textů, proslul jako tvůrce a pionýr české rockové poetiky. Autor několika básnických poém, několika knih (např. Yvetta Simonová a její osudoví muži), je spolutvůrcem (autorem textů, libret atd.) několika muzikálů, uváděných na scéně HKD v 90. letech, přebásnil muzikál anglického klasika žánru Sira Arthura Lloyda Webera – Líp se loučí v neděli – one woman show pro Martu Kubišovou atd. Textař zemřel 7. 9. 2011.

V pořadu z roku 2004 Pavel Vrba rozmlouvá s Milanem Lasicou např. o pražské bohémě šedesátých let, o šansonech, o rokerství v nás, o nakřáplých hlasech zpěvaček a mnohém jiném.

A nechybí hity jako Mám ráda cestu lesní, Kdybych já byl kovářem, Bloudím pasáží, Osmý den, Ave Maria a velká řada dalších.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST AD 4:3
ŽánrHudba