Reportáže v regionech

Vyhledávat podle textu »

Tovačov

TovačovTovačovský zámek nepatří k našim nejznámějším památkám. Nicméně pozornost si určitě zaslouží. V průběhu staletí byli jeho pány například Cimburkové, Pernštejnové nebo Salmové. Za druhé světové války v něm sídlila Říšská pracovní služba a po osvobození připadl státu. Jeho sály a komnaty se postupně proměnily v závodní jídelnu, lékařské ordinace i učebny Lidové školy umění. Na lepší časy se bývalému panskému sídlu začalo blýskat až po sametové revoluci. V roce 1994 ho získalo město a po rekonstrukci konečně zpřístupnilo milovníkům historie. Nahlédneme do jeho interiérů a bude nás zajímat mimo jiné to, co mají schody v nejmladší části společného se slavnou Vídeňskou operou.

MapaTovačov
videoTovačov
...
video video

Tovačov

Kostel v Kopřivné

Kostel v KopřivnéK dominantám obce Kopřivná na Šumpersku patří kostel Nejsvětější Trojice, který v sobě ukrývá jednu mimořádnou památku. Je jí dřevěné oltářní sousoší Immmaculaty - Neposkvrněného početí Panny Marie, které vytvořil slavný bavorský umělec Ignaz Günter. Prozradíme vám, jak se tenhle skvost do svatostánku dostal.

MapaKostel v Kopřivné
videoKostel v Kopřivné
...
video video

Kostel v Kopřivné

Ramzová

RamzováLetošní zima přeje vyznavačů lyžování. Sjezdového i v bílé stopě. Užívat si můžou i v Jeseníkách. My se vydáme na výlet od turistické chaty Paprsek k oblíbenému cíli milovníků hor Ramzové. Chata Paprsek vyrostla na kopci zvaném Výhled. Přesvědčíme se o tom, jak příznačné tohle jméno je. Čilý ruch tu vládne i dnes. Projde tudy v letní i zimní sezóně několik stovek turistů denně. Pod chatou se nachází ski areál, který nabízí dobré podmínky pro milovníky sjíždění svahů a taky jeden z největších snowparků v Česku. A ještě jednu zajímavost tu najdete. Dřevěnou kapličku zasvěcenou sv. Kryštofovi. Zajímavou stavbu si prohlédneme i v Ramzové. Je to kaple postavená na kopci 19. století a zasvěcená poutníkovi, který se jmenoval Roch.

MapaRamzová
videoRamzová
...
video video

Ramzová

Domečky na počasí

Domečky na počasíUrčitě jste se už někdy setkali s malým domečkem, v němž se ukrývají panenka s panáčkem. Když ven vyjde panenka, můžeme se těšit, že bude hezké počasí. Pokud vykoukne panáček, měli bychom se připravit na to, že sluníčka si moc neužijeme. Takovéhle dřevěné chaloupky vyrábí Radek Opluštil z malé vesničky Pavlov na Mohelnicku. Přivedla ho k tomu vlastně náhoda. Jeho babičce se rozbila pamětní, kterou měla doma. A on jí chtěl pořídit novou. Jenže žádnou nesehnal, a tak se rozhodl, že ji udělá. Prozradí nám, kde se to naučil, co všechno musel nastudovat a jak dlouho trvalo, než měl dárek pro babičku hotový. A taky to, proč nezůstalo u té jedné a dnes má na výrobu meteodomečků firmu.

MapaDomečky na počasí
videoDomečky na počasí
...
video video

Domečky na počasí

Muzeum posádky v Hranicích

Muzeum posádky v HranicíchDo areálu kasáren generála Otakara Zahálky v Hranicích se normální smrtelníci moc často nedostali. Jenže jeho zajímavá historie a architektonické skvosty, které jsou v areálu k vidění, dovedly představitele naší armády k rozhodnutí zpřístupnit ho veřejnosti. Zájemci se tak můžou projít po chodbách, na kterých údajně trénoval během vojenského výcviku Emil Zátopek a nahlédnout do míst, kde se, obrazně řečeno, zrodili hrdinové první i druhé světové války. Budeme obdivovat starou kapli, ale taky Zrcadlový sál. A ve stálé expozici se posléze dozvíme spoustu zajímavostí z minulosti kasáren i zdejší posádky. Bude nás zajímat i to, čím byla v době svého založení i později výjimečná.

MapaMuzeum posádky v Hranicích
videoMuzeum posádky v Hranicích
...
video video

Muzeum posádky v Hranicích

Další stránky:1 2 3 4 5 »