Reportáže v regionech

Vyhledávat podle textu »

Hora Jedlová

Hora Jedlová Z Hradce Králové se pak vydáme do Jiřetína pod Jedlovou. Jedlová je druhá nejvyšší hora Lužických hor. My jsme sem zavítali, protože v tomhle nejsevernějším cípu Lužických hor pod hradem Tolštejn skupina nadšenců zpřístupnila zaniklé těžební štoly, známé už z dob panování Karla IV. Jako každé pořádné podzemí má i to podjedlovojiřetínské své legendy. Nechme si je tedy vyprávět při jeho prohlídce. Zdejší loupežník Jan Karásek tady někde prý zakopal bednu plnou pokladů – my jsme ji nenalezli. Možná vy budete mít větší štěstí.

MapaHora Jedlová
videoHora Jedlová
...
video video

Hora Jedlová

Rododendrony

Rododendrony Naším průvodcem bude v následujících minutách náš přední dendrolog, pan Karel Hieke. Povídat si budeme o rododendronech. Pan Hieke o nich ví snad všechno. Navštívili jsme ho na jeho chalupě v Dlouhém dolu nedaleko Krásné Lípy. V době naší návštěvy zářila jeho zahrada neskutečně krásnými barvami.

MapaRododendrony
videoRododendrony
...
video video

Rododendrony

Kamenné řady u Kounova

Kamenné řady u Kounova Zajímají vás záhady a tajemství? Pokud ano, tak se s námi vydejte za tajemnými pozůstatky našich prapředků. V zalesněné pahorkatině nedaleko Loun se dochovaly památky na pravěké osídlení už ze starší doby kamenné. Řadu otázek stále vyvolávají kamenné řady u Kounova. Jejich původ i účel se stále nedaří spolehlivě objasnit.

MapaKamenné řady u Kounova
videoKamenné řady u Kounova
...
video video

Kamenné řady u Kounova

Doupovské hory

Doupovské hory Cílem naší další cesty budou Doupovské hory na Karlovarsku. Podle jedné z pověstí tam žili skřítci. Když se tam ale začali za prací přistěhovávat lidé, rozhodli se svá obydlí opustit. Něco tam po nich ale přece jen zbylo. Zvláštní otvory ve skále. Jmenuje se příznačně Skalka skřítků a leží asi 3 kilometry jihozápadně od obce Kyselka. Dutiny mají v průměru od několika centimetrů do jednoho a půl metru a jejich hloubka dosahuje až 5 metrů.

MapaDoupovské hory
videoDoupovské hory
...
video video

Doupovské hory

Giacomo Casanova

Giacomo Casanova Legendární svůdce žen, dobrodruh a tak trochu fantasta. Takový byl Giacomo Casanova, po jehož stopách se vydáme v poslední reportáži. Nesmrtelným se stal jednak díky svému brilantnímu útěku z Benátského vězení, odkud se nikdo před ním nedostal, a pak taky počtu žen, které podlehly jeho kouzlu. Prý jich bylo okolo 130. Posledních 13 let života strávil Casanova na zámku v Duchcově, kde taky sepsal své paměti.

MapaGiacomo Casanova
videoGiacomo Casanova
...
video video

Giacomo Casanova

Další stránky:« 48 49 50 51 52