Reportáže v regionech

Vyhledávat podle textu »

Líčkov

Líčkov Žatecko je známé hlavně pěstěním chmele, tedy zeleného zlata, které proslavilo tuto oblast po celém světě. Tentokrát se však podíváme za jinou zajímavostí zdejšího kraje. Zasazen mezi chmelnice, asi osm kilometrů Žatce, se na příkrém ostrohu vypíná Líčkov, původně hrad, postupně přestavovaný na zámek.

MapaLíčkov
videoLíčkov
...
video video

Líčkov

Peruc

Peruc Nedaleko Loun v blízkosti řeky Ohře leží obec Peruc, místo, ke kterému se váže romantická pověst o setkání knížete Oldřicha a krásné Boženy. Chudá vesnická dívka knížeti natolik učarovala, že ji pojal za svou choť. Jejich láska dala zemi Břetislava a tak knížecí rod měl pokračovatele. Pojďme se teď podívat do míst, kde k onomu osudovému setkání došlo.

MapaPeruc
videoPeruc
...
video video

Peruc

Milešovka

Milešovka Kdyby prý praotec Čech nelenil a došel namísto k Řípu až k Milešovce, byl by krajem v srdci Čech ještě více okouzlen. Těžko říct. Tvrdí to lidé z milešovské observatoře. Alexandr von Humboldt, který na Milešovku mnohokrát vystoupil, označil pohled z Milešovky jako jeden z nejkrásnějších vůbec. Navzdory tomu, že je tam nahoře opravdu hodně větrno.

MapaMilešovka
videoMilešovka
...
video video

Milešovka

Hora Jedlová

Hora Jedlová Z Hradce Králové se pak vydáme do Jiřetína pod Jedlovou. Jedlová je druhá nejvyšší hora Lužických hor. My jsme sem zavítali, protože v tomhle nejsevernějším cípu Lužických hor pod hradem Tolštejn skupina nadšenců zpřístupnila zaniklé těžební štoly, známé už z dob panování Karla IV. Jako každé pořádné podzemí má i to podjedlovojiřetínské své legendy. Nechme si je tedy vyprávět při jeho prohlídce. Zdejší loupežník Jan Karásek tady někde prý zakopal bednu plnou pokladů – my jsme ji nenalezli. Možná vy budete mít větší štěstí.

MapaHora Jedlová
videoHora Jedlová
...
video video

Hora Jedlová

Rododendrony

Rododendrony Naším průvodcem bude v následujících minutách náš přední dendrolog, pan Karel Hieke. Povídat si budeme o rododendronech. Pan Hieke o nich ví snad všechno. Navštívili jsme ho na jeho chalupě v Dlouhém dolu nedaleko Krásné Lípy. V době naší návštěvy zářila jeho zahrada neskutečně krásnými barvami.

MapaRododendrony
videoRododendrony
...
video video

Rododendrony

Další stránky:« 48 49 50 51 52