Reportáže v regionech

Vyhledávat podle textu »

Muzeum starých motocyklů

Muzeum starých motocyklůZnačka JAWA proslavila naši zemi i v zahraničí. V Rabakově u Mladé Boleslavi o tom vědí své. Žijí tady Miclíkovi a ti zasvětili všem těmhle motorovým krasavcům a krasavicím svůj život a vlastně své bydlení. Vybudovali rodinné muzeum starých motocyklů a kousky tady mají přímo skvostné. Některé z nich si zahrály i ve filmu, jiné byly různě předělávány, aby za ně nemuseli jejich majitelé platit silniční daň. K vidění toho bude opravdu dost... a mimochodem, víte, proč se JAWĚ říká JAWA?

MapaMuzeum starých motocyklů
videoMuzeum starých motocyklů
...
video video

Muzeum starých motocyklů

Skanzen Altamira

Skanzen AltamiraV dobách dávných, minulých zůstaneme i v poslední reportáži. I když... posuďte sami, jak moc jsme se vydali proti proudu času. V Kosmonosech u Mladé Boleslavi vzniklo před dvěma desítkami let sdružení nadšenců, kteří našli inspiraci v pravěku. A tahle parta zbudovala skanzen, který pojmenovala Altamira. Na ten reálný čas tady máte možnost zapomenout hned, jen co otevřete dřevěnou bránu tohoto skanzenu. V něm se dnes seznamují všichni zájemci o život našich prapředků a dozvědí se tady nejen to, co všechno museli takoví lidé umět: jak žili, rozdělávali oheň, lovili zvířata. A řeč bude i o Keltech.

MapaSkanzen Altamira
videoSkanzen Altamira
...
video video

Skanzen Altamira

Divadlo na zámku

Divadlo na zámkuKdyž se v roce 1833 sjeli na zámek v Mnichovu Hradišti evropští potentáti, aby se domluvili na strategii postupu proti ruským revolučním snahám, rozhodl se jeho tehdejší majitel okázale se zavděčit tak výjimečné návštěvě tím, že nechal zbudovat v tanečním sále velké dřevěné divadlo. Podívejte se spolu s námi, jak obtížně se v něm hrálo, a přijměte naše pozvání i do depozitářů. Uvidíte repliky krásných dobových kostýmů.

MapaDivadlo na zámku
videoDivadlo na zámku
...
video video

Divadlo na zámku

Muzeum orobince

Muzeum orobincePak se z Plzeňska přesuneme do Bakova nad Jizerou. I tady zavítáme do muzea, jenže pro změnu orobince. Jde o rostlinu, kterou asi každý důvěrně zná z českých rybníků díky podlouhlým květům - doutníkům. Paní Dandová nám předvede, co všechno svýma hbitýma a šikovnýma rukama dokáže z orobince uplést, dozvíte se i něco o historii tohoto řemesla a třeba vás inspirujeme k nějakému vlastnímu výtvoru.

MapaMuzeum orobince
videoMuzeum orobince
...
video video

Muzeum orobince

Další stránky:« 4 5 6 7 8