Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Vimperk

Vimperk Vimperk býval ve středověku cílem jedné z větví slavné Zlaté stezky vedoucí z Bavorska. Díky tomu byl taky městem bohatým a vzkvétajícím. Tyhle časy dodnes připomíná kupříkladu zámek nebo kostel na náměstí. Mezi nejzajímavější památky města nazývaného Brána Šumavy se vydáme při jedné z komentovaných procházek, které pro návštěvníky připravují.

MapaVimperk
videoVimperk
...
video video

Vimperk

ZOO Chleby

ZOO Chleby Víte, která zoologická zahrada je nejstarší nestátní u nás? A která jako jediná sídlí na vesnici? Řeč je o ZOO Chleby. U jejího zrodu stáli manželé Fraňkovi a jejich, s nadsázkou řečeno, domácí zvěřinec. Jak se proměnil v zahradu, kterou ročně navštěvují desetitisíce lidí, a na co se můžete těšit, pokud se na její prohlídku vydáte? Všechno vám prozradíme.

MapaZOO Chleby
videoZOO Chleby
...
video video

ZOO Chleby

Z truhel našich prababiček

Z truhel našich prababiček Do starých časů se obrazně přeneseme v jednom malém muzeu v Praze. Nahlédneme tam do šatníků našich prababiček. Dozvíme se, co diktovala paní Móda v době od poloviny 19. století do konce první světové války. A třeba i to, jaké vychytávky tehdy dámy vymyslely. Navíc budeme obdivovat i spoustu zajímavých doplňků.

MapaZ truhel našich prababiček
videoZ truhel našich prababiček
...
video video

Z truhel našich prababiček

Krajina břidlice

Krajina břidlice Víte, které oblasti se říká krajina břidlice a proč? Najdete ji v Nízkém Jeseníku a Oderských vrších. Její název připomíná zdejší tradici dobývání břidlice, která svého času pokrývala střechy významných staveb. Vydáme se na jednu ze sítě naučných stezek, které nás provedou mezi opuštěnými důlními díly, kde dřív horníci podzemní bohatství těžili.

MapaKrajina břidlice
videoKrajina břidlice
...
video video

Krajina břidlice

Jan Žižka z Trocnova

Jan Žižka z Trocnova O Janu Žižkovi všichni víme hlavně to, že byl zdatným vojevůdcem. Hodně se toho napsalo o tom, jak vedl husity do bitev, o zbraních, s nimiž je učil bojovat. Ale o jeho dětství a rodině jsme slyšeli zřídka. Nahlédnout do jeho soukromí můžeme v nové expozici v rodném Trocnově nedaleko Českých Budějovic.

MapaJan Žižka z Trocnova
videoJan Žižka z Trocnova
...
video video

Jan Žižka z Trocnova

Houbový Park

Houbový Park Různých zábavných i naučných parků u nás vzniklo hodně, o Houbovém jste ale nejspíš ještě neslyšeli. Tak si ho společně prohlédneme. Vyrazíme do Roseče nedaleko Jindřichova Hradce. Bude nás zajímat, v čí hlavě se neobvyklý nápad zrodil, a zjistíme, že kromě hříbků tu můžou nejmenší poznávat i různé rostliny nebo třeba taky planety.

MapaHoubový Park
videoHoubový Park
...
video video

Houbový Park

Stopáž29 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD