Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Gotický hrad v Čáslavi

Gotický hrad v Čáslavi Nedaleko Čáslavi stával ve 13. století gotický hrad. Po zničení husity musel být znovu postaven a postupně dostával renesanční a barokní kabát. Dnešní romantickou tvář mu vtiskl v 19. století Karel Vincenc Auersperg. Veliký romantik a milovník starých časů. Své sídlo přestavěl do novogotické podoby a nashromáždil tu jednu z největších sbírek zbraní v Evropě. Zámek se jmenuje Žleby a společně si ho prohlédneme v první reportáži.

MapaGotický hrad v Čáslavi
videoGotický hrad v Čáslavi
...
video video

Gotický hrad v Čáslavi

Muzeum sportovních vozů

Muzeum sportovních vozů Každý z nás má nějakou tu libůstku. Někdo pěstuje adrenalinové sporty, jiný se spokojí s rolí fanouška. Těch druhých je asi hodně, protože když běží v televizi třeba hokej či fotbal, sledovanost té které stanice prudce stoupne. Stejně atraktivní jsou i automobilové závody. A zdaleka neplatí, že přitahují jen muže. Na závodníky i závoďáky je přece hezký pohled. Ostatně přesvědčete se sami. Kde? Třeba v Muzeu sportovních vozů v Lánech.

MapaMuzeum sportovních vozů
videoMuzeum sportovních vozů
...
video video

Muzeum sportovních vozů

Ploučnice

Ploučnice Pak se zatouláme do malé vesničky Noviny pod Ralskem. Protéká tudy řeka Ploučnice, o jejímž prameni se říká, že je nejvydatnější v Čechách, a která je vyhlášená svým meandrovitým tokem. Před staletími napájela hamr. Stával nedaleko obce. Kvůli němu bylo ve skalách vybudováno učiněné bludiště. To proto, aby měl po celý rok dost vody. Dnes se tomuto místu říká Průrva Ploučnice a je - stejně jako celá řeka - vyhledávaným cílem vodáků.

MapaPloučnice
videoPloučnice
...
video video

Ploučnice

Begónie a petúnie

Begónie a petúnie Další reportáž nás zavede do Jaroměře a na své si přijdou hlavně milovníci květin. Objevili jsme tam totiž vyhlášený květinový ráj. Pěstitelské centrum rodiny Černých. Jejich doménou jsou hlavně begónie a petúnie. Na svět tu už přivedli několik desítek zbrusu nových odrůd.

MapaBegónie a petúnie
videoBegónie a petúnie
...
video video

Begónie a petúnie

Muzeum hraček

Muzeum hraček Naše putování zakončíme tentokrát na Pražském hradě. Sídlo našich panovníků ovšem obdivovat nebudeme, zaměříme se na hračky. Ano, čtete dobře. V budově starého purkrabství jsme totiž objevili Muzeum hraček. Záštitu nad ním dokonce převzali český a německý prezident. A ještě jedna důležitá informace, doprovod dětí není podmínkou.

MapaMuzeum hraček
videoMuzeum hraček
...
video video

Muzeum hraček

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3