Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Milešovka

Milešovka Kdyby prý praotec Čech nelenil a došel namísto k Řípu až k Milešovce, byl by krajem v srdci Čech ještě více okouzlen. Těžko říct. Tvrdí to lidé z milešovské observatoře. Alexandr von Humboldt, který na Milešovku mnohokrát vystoupil, označil pohled z Milešovky jako jeden z nejkrásnějších vůbec. Navzdory tomu, že je tam nahoře opravdu hodně větrno.

MapaMilešovka
videoMilešovka
...
video video

Milešovka

Muzeum obchodu

Muzeum obchodu Zhruba před deseti lety začal Rudolf Suk sbírat staré reklamní cedule, věci ze starých obchodů a hospod z období Rakousko-uherské monarchie. Artefaktů z doby mocnářství časem bylo tolik, že se rozhodl založit Muzeum obchodu a kuriozit aneb Jak se žilo za císaře pána. Najdeme je v těsné blízkosti Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem.

MapaMuzeum obchodu
videoMuzeum obchodu
...
video video

Muzeum obchodu

Fryštát v Karvinné

Fryštát v Karvinné Před časem jsme s Toulavkou zavítali na ostravsko do dolu Michal. Přesvědčili jsme se o tom, že není jen nevlídnou průmyslovou oblastí. A dnes v tomto duchu budeme pokračovat. Zajedeme si na Fryštát v Karviné, kdysi dřevěný hrad, dnes empírový zámek. Stavební styly se tu střídaly tak, jak přicházely požáry.

MapaFryštát v Karvinné
videoFryštát v Karvinné
...
video video

Fryštát v Karvinné

Starý Plzenec

Starý Plzenec Starý Plzenec je malé městečko coby kamenem dohodil od západočeské metropole. Pro mnohé z nás je jen místem, kde se vyrábí sekt, jinak toho moc nevíme. A přitom má Starý Plzenec hodně dlouhou a bohatou historii a zajímavostí nabízí návštěvníkům plnými hrstmi.

MapaStarý Plzenec
videoStarý Plzenec
...
video video

Starý Plzenec

Výroba dřevěných hraček

Výroba dřevěných hraček O dnešních moderních hračkách se našim rodičům a prarodičům, ale vlastně i nám se ani nesnilo. A taky jsme asi všichni nebyli tak nároční a vybíraví, jako dnešní děti. Ale s tím už zřejmě nic nenaděláme. V následujících minutách se přesvědčíme o tom, že i staré dřevěné hračky mají své kouzlo. Vyrábí je pan Jiří Drhovský od Týna nad Vltavou.

videoVýroba dřevěných hraček
...
video video

Výroba dřevěných hraček

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3