Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Boubín

Boubín První prázdninové toulání začneme na Šumavě. A to přímo na jedné z jejích dominant, na vrcholku Boubína. Majestátní hora tu vůbec neměla být. Kdysi se tu prý dostali do křížku anděl a ďábel. Anděl měl nakonec navrch a tak, aby měl blíž k nebesům, vyzdvihl Boubín do výšin. Z jeho vrcholu je opravdu nádherný rozhled.

MapaBoubín
videoBoubín
...
video video

Boubín

Moped

Moped Spotřeba: necelé tři litry na sto kilometrů, výkon: jeden a půl koně, stáří: zhruba půl století. Nevíte, o čem mluvím? O kozím dechu, Staďáku čili mopedu. Podobně jako třeba velorex i moped je ve světě českých motoristů fenoménem. Své o tom vědí členové Žebráckého spolku mopedistů, kteří se každoročně vydávají na spanilou jízdu se svými nablýskanými miláčky.

MapaMoped
videoMoped
...
video video

Moped

Slavonice

Slavonice Na pomezí Čech, Moravy a Rakouska leží město, které si díky chudobě zachovalo dnes tolik obdivovanou, renesanční tvář. Ano, slyšíte dobře, ne kvůli, ale díky chudobě. Tak jako italské Pompeje zakonzervovala láva, Slavonice v jejich renesanční kráse uspalo zrušení obchodní stezky. A my se tak dnes můžeme vrátit do doby před několika staletími.

MapaSlavonice
videoSlavonice
...
video video

Slavonice

Baťův kanál

Baťův kanál O průplavu, který by spojil Dunaj s Odrou a Labem, snily celé generace. Tento sen se podařilo uskutečnit jen zčásti v podobě jihomoravského Baťova kanálu. Původně měl sloužit k zavlažování, Jan Antonín Baťa jej chtěl využít i jinak, jako dopravní tepnu. A tak vzniklo unikátní vodní dílo, které u nás nemá obdobu.

MapaBaťův kanál
videoBaťův kanál
...
video video

Baťův kanál

Perníkářský krámek

Perníkářský krámek Při návštěvě Pardubic by byla velká chyba omezit se jen na nějaký perníkářský krámek. Nepřehlédnutelnou dominantou centra města je romanticky vyhlížející renesanční zámek. Ve 14. století patřil mocnému rodu Pernštejnů. Právě oni velkorysou přestavbou vtiskli svému sídlu punc unikátní architektonické památky.

MapaPerníkářský krámek
videoPerníkářský krámek
...
video video

Perníkářský krámek

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3