Mozaika z regionů

Obsah dílu

Med

Med

Přehrát vše

Místa Babičky

Místa BabičkyS dílem Boženy Němcové se setkal asi každý z nás. Letos v květnu uplynulo celých 150 let od doby, kdy spatřilo světlo světa první z sešitových vydání Babičky. Božena Němcová ve své nejznámější knížce dokázala nejen zachytit kolorit doby, ale poukázala také na postavení ženy v tehdejší společnosti. Tak se pojďme podívat do míst, která jsou s autorkou spojena.

MapaMísta Babičky
videoMísta Babičky
...
video video

Místa Babičky

Med

MedJedno staré čínské přísloví říká zhruba toto: "Med sto nemocí léčí a tisícovce dalších předchází". O blahodárném účinku medu dobře věděli naše babičky. "Jedna sklenice medu - půl apatyky doma", říkávaly. Dneska už se leckde na med a další zázračné včelí produkty trochu pozapomíná. A proto se teď podíváme na jednu z našich největších včelích farem u nás ve Veletově u Kolína.

MapaMed
videoMed
...
video video

Med

Pekelná lanová dráha

Pekelná lanová dráhaVíte, kde najdeme pekelnou lanovou dráhu? A kde se snad poprvé u nás objevili čerti? Víte, čemu se říká Prdlavka a kde vznikaly scény krásných českých filmů? Tak dost otázek. Odpovědi na ně a mnoho dalšího nás čeká v centrální části Českého ráje.

MapaPekelná lanová dráha
videoPekelná lanová dráha
...
video video

Pekelná lanová dráha

Rododendrony

RododendronyNaším průvodcem bude v následujících minutách náš přední dendrolog, pan Karel Hieke. Povídat si budeme o rododendronech. Pan Hieke o nich ví snad všechno. Navštívili jsme ho na jeho chalupě v Dlouhém dolu nedaleko Krásné Lípy. V době naší návštěvy zářila jeho zahrada neskutečně krásnými barvami.

MapaRododendrony
videoRododendrony
...
video video

Rododendrony

Muzeum hasičů

Muzeum hasičůPoslední reportáží určitě potěšíme hasiče a jejich fandy a ty ostatní snad taky. Zajedeme si do jihočeské obce Stachy, kde je jedno z našich nejvýznamnějších hasičských muzeí. O jeho vznik se před dvěma lety zasloužila parta nadšených dobrovolných hasičů. Díky nim tak dnes v muzeu můžeme spatřit nejenom řadu uniforem, masek či proudnic, ale také lehkou či těžkou hasičskou techniku.

MapaMuzeum hasičů
videoMuzeum hasičů
...
video video

Muzeum hasičů

Stopáž26 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3