Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Rod Buquoyů

Rod BuquoyůJak jsme slíbili, začneme na jihu Čech, v Nových Hradech a jejich hradu, který patří do skupiny nejstarších šlechtických sídel v zemi. Ve své dlouhé historii byl nejednou dobyt či vypálen a zase znovu a znovu obnovován. Určitě nejvýznamnější stopu tu zanechal rod Buquoyů, za jejichž vlády hrad dosáhl největšího rozmachu.

MapaRod Buquoyů
videoRod Buquoyů
...
video video

Rod Buquoyů

Hvězdy

HvězdyS naší toulavkou jsme už navštívili pěknou řádku míst a zajímavých lidí. A díky návštěvám několika hvězdáren jsme se toulali po hvězdách. I dneska si uděláme výlet do jiných galaxií. Pražské planetárium nám nabízí jedinečnou možnost skoro si sáhnout na hvězdy, Měsíc, planety a další vesmírná tělesa. Díky planetáriu a jeho unikátní technice máme celý vesmír jako na dlani.

MapaHvězdy
videoHvězdy
...
video video

Hvězdy

Maloskalsko

MaloskalskoMalebné Maloskalsko se rozkládá na severovýchodě České republiky. Snad každý tu najde odpověď na otázku, proč se tomuto kraji říká perla Českého ráje. Naši procházku skalními městy začneme v obci Besedice. Okruh mezi skalními bloky byl otevřen díky tamním nadšencům už před 70 lety.

MapaMaloskalsko
videoMaloskalsko
...
video video

Maloskalsko

Muzeum textilu

Muzeum textiluPokud šaty dělají člověka, jak se zpívá v jedné písničce, pak šaty zase dělá látka, z níž jsou ušity. Pokud se o historii textilní výroby chcete dozvědět víc, pak se vypravte do muzea v České Skalici a nebo se dívejte na naši reportáž. Tamní expozice mapuje vývoj výroby textilu, najdeme tu ale i dílnu vzorkaře nebo modrotiskaře. Některé techniky si tam můžete i vyzkoušet.

MapaMuzeum textilu
videoMuzeum textilu
...
video video

Muzeum textilu

Vojenské muzeum

Vojenské muzeumObdivovatelé historické vojenské techniky by si určitě neměli nechat ujít návštěvu Vojenského muzea v Rokycanech. Právě tady se na sklonku války zastavila americká armáda generála Pattona. Dnes si připomínáme konec války a tak rokycanské muzeum si nemohlo nechat ujít účast na dnešní vojenské přehlídce na pražské Letné. A pokud máte strach, že by vám tam mohl někdo natlouct, tak se radši podívejte na naši reportáž.

MapaVojenské muzeum
videoVojenské muzeum
...
video video

Vojenské muzeum

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3