Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Velikonoce

Velikonoce Velikonoce, nejvýznamnější křesťanský svátek, jsou tu. Po tuhé zimě jsme se na ně snad těšili víc, než kdy jindy. Podíváme se na to, jak si příchod jara a vzkříšení nového života připomínají jihočeští lidoví umělci. Výstavu v českobudějovickém muzeu můžete navštívit ještě o velikonočním pondělí. Také se dozvíme, jak spolehlivě přivolat jaro, když ne do přírody, tak aspoň do našich srdcí. Totiž prachatickým pekáním.

videoVelikonoce
...
video video

Velikonoce

Oslavy Kristova zmrtvýchvstání

Oslavy Kristova zmrtvýchvstání Podíváme se do Slavoňova, kde jsme natočili přípravu na oslavy Kristova zmrtvýchvstání a vůbec Velikonoc. Navštívíme unikátní ukázku lidové architektury a sice celodřevěný kostel svatého Jana Křtitele, stojící na poutním místě už od 14. století. Projdeme si i zastavení nedaleké křížové cesty.

MapaOslavy Kristova zmrtvýchvstání
videoOslavy Kristova zmrtvýchvstání
...
video video

Oslavy Kristova zmrtvýchvstání

Orchideje

Orchideje Až neskutečně krásné květy orchidejí jsou opravdu cítit exotickými dálkami. Najdeme je ale s výjimkou polárních oblastí snad všude na světě. I u nás. Ve volné přírodě jich bylo objeveno asi 30 tisíc druhů a mnohé další vznikly uměle, šlechtěním. Orchideje jsou životní láskou pana Vondruše, který je umí nejen pěstovat, ale také množit, což vůbec není snadné.

MapaOrchideje
videoOrchideje
...
video video

Orchideje

Vodní zámek Blatná

Vodní zámek Blatná Vodní zámek Blatná poblíž jihočeského města téhož jména je považován za jeden z našich nejkrásnějších. V minulosti se tu vystřídala pěkná řádka majitelů. K těm nejznámějším i nejtajuplnějším patřili templáři, rytíři maltézského kříže, kteří prý někde v zámeckých zdech ukryli pohádkový poklad. Nu a dnes v něm opět žijí jeho staronoví majitelé, Hildprandtové. Ty může mimo jiné těšit to, že se v jejich sídle natáčela pohádka Šíleně smutná princezna. Ale nejen to.

MapaVodní zámek Blatná
videoVodní zámek Blatná
...
video video

Vodní zámek Blatná

Betlém

Betlém V poslední reportáži se podíváme do Betléma. Vzhledem k tomu, že se touláme po zemích českých, tak nepojedeme do biblického města. Zůstaneme pěkně doma. Betlém totiž najdeme v samotném srdci Hlinska. Od 18. století tam začal vyrůstat zajímavý komplex staveb, domků tamních řemeslníků.

MapaBetlém
videoBetlém
...
video video

Betlém

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3