Osoby a obsazení

V hlavních rolích

Jakub Šorm
Jakub Šorm

Luděk Staněk

„Yoyo motherfucker sexy bitch!“

Patnáct let, kvartán nymburského gymnázia s nepříliš lichotivými studijními výsledky, fanoušek hip-hopu. Kamarádí se se spolužákem Hudrou a chodí se spolužačkou Jolanou Vanýskovou.


Tereza Taliánová
Tereza Taliánová

Jana Staňková

„Rozhodla jsem se, že budu právnička jako ty, dědo.“

Luďkova mladší a chytřejší sestra. Hloubavá, snaživá, spravedlivá, nebojácná. Oproti Luďkovi sebejistá, vždycky si ví rady.


Marika Procházková
Marika Procházková

Katka Staňková

„Uvědomuješ si, že po tvym boku ve mně zmírá ženství?“

Maminka Luďka a Jany. Živnostnice obchodující s motouzy a bavlněnými šňůrkami. Upracovaná, nespokojená a zoufalá.

„Jako matka je starostlivá, utahaná, přetažená a ŠOKOVANÁ, jako žena nespokojená, podrážděná, přehlížená a ŠOKOVANÁ. V Nymburce jí chybí VŠECHNO, ale to by jí chybělo VŠUDE, pokud se nepřestane chovat a vypadat jako chlap.“

Marika Procházková


Michal Suchánek
Michal Suchánek

Jarda Staněk

„Kometa doma… 3,4. To je slušný.“

Hlava rodiny Staňkových, gaučový sportovec. Snad kdysi hrával hokej, dneska už ho ale nehraje, zato sleduje tabulky a žebříčky hokejové ligy a extraligy.

„Jarda Staněk by o sobě nejspíše řekl, že je přísný, ale spravedlivý. A že je rodinný typ. A není pravda, že není vnímavý nebo netečný. Konec konců ho nejlépe charakterizuje jeho vlastní věta: ‚Hochu, já jsem citlivej jako prase!‘ Fantaskní svět Honzy Prušinovského mi ničím reálný svět nepřipomíná, protože to reálný svět je!“

Michal Suchánek


Martin Hofmann
Martin Hofmann

Vladimír Novotný

„My právníci nelžeme, my interpretujeme pravdu.“

Ambiciózní právník a majitel největší právní kanceláře v Nymburce. Manipulace, peníze a moc jsou jeho hnacím motorem. Arogantní a všeho schopný sexista s krásnou ženou Pavlínou, jejímž hnacím motorem je šampaňské.

„Vladimír jistě může být postavou velmi reálnou. Prostě dobrák, dobráček! Samozřejmě mě to bavilo. Takovou postavu jsem na divadle nehrál, je to dost daleko od Cyrana z Bergeracu, i když jedna podobnost mě napadá… Jestli má blízko k současné společnosti, na tuto otázku nechť si společnost odpoví sama. Nějaké průsečíky tam budou. :-) Trpaslík je ve své podstatě taková svérázná moralita.“

Martin Hofmann


Josef Abrhám
Josef Abrhám

Václav Novotný

„Bude kaše?“

Otec Katky Staňkové a Vladimíra Novotného. Selektivně senilní důchodce, který žije v domově pro seniory. Kdysi také obávaný právník, jako dnes jeho syn.


Dále hrají

Jana ŠulcováJana ŠulcováJanáčková
Milka MinichováMilka MinichováPavlína
Martin KyšperskýMartin Kyšperskýkoncipient Šoural
  • Martin Myšička – knihovník Karas
  • Nami Havelková – Jolana
  • Petr Mähring – Luděk před proměnou
  • Eva Leinweberová – učitelka tělocviku
  • Michal Isteník – policista
  • Jiří Bábek – ředitel
  • a další