Zákeřná vražda, nebo dopravní nehoda. Jeden člověk to musí rozhodnout – soudce. Premiéra další řady televizního seriálu ze soudního prostředí. Hrají: D. Švehlík, D. Kolářová, M. Daniel, D. Byrtusová, J. Potměšil, M. Havelka, Z. Stivínová, M. Mejzlík a další. Scénář Z. Zapletal. Kamera J. Šuster. Režie R. Sedláček

Bohatý muž, upoutaný na invalidní vozík, má mladou, nevěrnou ženu a přítele, bývalého vojáka, který se o něj stará. Z toho plyne jediné: trest, který nesmí být odhalen. Není snadné vymazat ze života mladou ženu tak, aby nic nenasvědčovalo násilnému činu, který má za následek smrt. Invalidní muž zdánlivě váhá, ale v skrytu duše už je rozhodnut. Voják pak nalezne naprosto originální, nečekaný způsob provedení, které jim má zajistit bezpečí.

Před soudcem Adamem Klosem stojí zvláštní trestní případ. Zatčený a souzený voják, který byl u smrti nevěrné ženy, odmítá jakoukoliv vinu. Byla to nehoda, tvrdí přesvědčivě, nikoli úkladná vražda. Brání se sice nevěrohodnými, nicméně možnými a představitelnými argumenty, které žaloba nedokáže zcela rozbít. I jeho přítel a zaměstnavatel je vysoce inteligentní a dokáže udržet své nervy na uzdě. Čím dál více před soudcem Adamem Klosem narůstá složitý případ a roste i jeho odpovědnost: policie, prokuratura, tisk – všichni mohou spekulovat, zda šlo o nehodu nebo vraždu, jen on, soudce, musí rozhodnout.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 P D ST AD HD
ŽánrSeriál | 15+