Operní diva na muzikálových vlnách

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Slavná britská sopranistka Sarah Brightman koncertně uvádí repertoár svého aktuálního alba „Harem“. Repertoár světových muzikálů je zde stylizován exotikou Středního východu. Atraktivní obsah spolu se zpěvačkou vytvořili producent Frank Peterson a vynalézavý orchestrátor nahrávky: Jaz Coleman. Během zkoušek na londýnské nastudování muzikálu Kočky se seznámila s renomovaným muzikalovým autorem Andrewem Lloyd Webberem. Vzali se 22. března roku 1984 v britském Kingsclere a byla to tehdy „svatba roku“. Kvůli Sarah Brightman opustil Lloyd Webber svou první manželku Sarah Norris a dvě děti. Lloyd Webbera – krále světového muzikálu nadchlo lyrické zabarvení hlasu své tehdejší manželky. Napsal pro ni role ve svých muzikálech Fantom opery a Aspekty lásky. V roce 1992 nazpívala s José Carrerasem píseň Amigos Para Siempre (Friends For Life), kterou Lloyd Webber zkomponoval jako hymnu letních olympijských her v Barceloně.

Na spolupráci s Webberem vzpomínala Sarah i během své pražské návštěvy v roce 2000: „Byla jsem v dobrém slova smyslu Andrewův pokusný králík. Všechno, co složil, jsem mu přezpívávala a on podle toho, jak mu to znělo, prováděl do partitury drobné opravy…“

Manželství s Lloyd-Webberem vydrželo sotva deset let, přesto nadále zpívá jeho melodie, a spolu připravili alba Sarah Brightman sings Andrew Lloyd Webber, Surrender-The Unexpected Song a The Songs That Got Away, vždy se snažila dokázat, že není jen zpěvačka jeho písní nebo zpěvačka duetů. Nazpívala jich více – jejími vokálními partnery byli: Tom Jones, Placido Domingo, José Carreras, Cliff Richard i José Cura a také Andrea Bocelli.

Originální názevSarah Brightman: "Harem Special, The"
Stopáž49 minut
Rok výroby 2003
 T
ŽánrHudba