Vojákova dívka

Každý jednou propadne lásce. Ale někteří zamilovaní jsou i tak v menšině. Strhující příběh o lásce, která se vymkla kontrole, a o nenávisti, která udělala totéž. Americký film podle skutečných událostí (2002). Hrají: T. Garity, L. Pace, A. Braugher, S. Hatosy a další. Režie Frank Pierson (v anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hrdiny strhujícího amerického dramatu jsou jsou dva zamilovaní lidé, kteří však rozhodně netvoří standardní pár. Jeden z nich je muž a druhý – se chce stát ženou. Říká si Calpernia a živí se vystupováním v baru, který ve chvílích volna navštěvují vojíni z nedaleké základny. Jedním z nich je i nováček Barry Winchell. Ten je sám překvapen, jak ryzím ženstvím jej Calpernia okouzluje. Avšak než se z nich stane něžně zamilovaný pár, musí Barry překonat počáteční rozpaky i vlastní předsudky. Calpernia pro změnu jen nedůvěřivě a s obavami přijímá skutečnost, že je pro někoho opravdu přitažlivá. Jenže jsou tu ještě ostatní vojáci z kasáren, a některým není tak úplně jedno, jak si Barry počíná v soukromí…

Film režiséra Franka Piersona se dotýká stejného tématu jako oscarové drama Kimberly Peirceové Kluci nepláčou (1999) a vznikl také podle skutečných událostí. Byl nominován na řadu ocenění, mimo jiné na prestižní Emmy (za režii a masky) a na Zlaté glóby v kategorii televizních filmů (nejlepší film, nejlepší herec-Troy Garity a nejlepší herec ve vedlejší roli-Lee Pace). Představitel hlavní role Troy Garity (vl. jm. Troy O. Hayden) je členem slavného hereckého klanu Fondových – je synem herečky Jane Fondové a politického aktivisty Toma Haydena.

Originální názevSoldier's Girl
Stopáž108 minut
Rok výroby 2002
 T 4:3
ŽánrFilm