Martin s Karlem pokračují ve své cestě po slavné vysokohorské silnici Pamir Highway k pohoří Ťan-šan. Pro zpestření se s Ponorkou vydají do opuštěného bočního údolí, kde musí často brodit řeku. Tohoto nápadu budou rychle litovat. Zpátky v Kyrgyzstánu pak najdou vstup do obrovské krasové jeskyně Čil Ustun, v níž se zkusí proplazit až na její konec. Podzemní útrapy si pak nahradí přeletem hor na paraglidu

Po návratu z Afghánistánu se Martin s Karlem vydají na sever po Pamir Highway, o níž se říká, že je jednou z nejhezčích silnic světa. Míří k pohoří Ťan-šan a cestou naberou ještě dva stopaře, mladý izraelský pár na svatební cestě. To se nedá odmítnout! Dokonce jim chtějí zpestřit cestu výletem do okolní přírody, ale při přejezdu brodem řeky se ukáže, že i Ponorka má své limity. V Kyrgyzstánu pak budou hledat vstup do obrovské krasové jeskyně Čil Ustun, na jejíž krásu a nedostupnost dostali tip od kamarádů. Za trochou klidu pak vyrazí k jezeru Issyk-kul, kde se potkají s kamarádem Robertem, s nímž se chce Martin pokusit o několikadenní přelet hor na paraglidu.

Chat

skialpinista a řidič výpravy

Martin Štourač

Zeptejte se Martina, který odřídil celou dlouhou cestu, na vše, co vás zajímá. Na vaše dotazy bude odpovídat ve čtvrtek 13. 10. od 22:10 hned po skončení šestého dílu. Položte svou otázku právě teď!

Ve čtvrtek 13. října 2016


Stopáž41 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrDokument