Světoví vinaři v pěstitelských oblastech, tentokrát v italských provinciích, z nichž každá má svůj osobitý šarm (2003). Scénář a režie J. Hykl

Lombardie se rozkládá přesně uprostřed severní Itálie na úpatí Alp až po Pádskou nížinu. Vinařství této provincie je poměrně koncentrováno, zejména do oblastí Valtellina a Franciacorta. Valtellina je skutečným vinařským rájem s nádhernou přírodou, kde keře révy rostou na strmých skalnatých kopcích. O pověst oblasti Franciacorta se zasloužilo skvělé šumivé víno.

Alto Adige je jakousi přechodovou zemí mezi severně ležícím Rakouskem a jižní Itálií. Švýcarské a rakouské vlivy nalezneme často v německém způsobu psaní místních jmen a názvů vín. Protože vinohrady zde leží vysoko na úpatí hor nebo dokonce na horách, převládá zde bílé víno, které obsahuje svěží kyseliny. Díky velkým rozdílům denních a nočních teplot v období sklizně získává víno neuvěřitelně silnou aromatickou vůni. Vinohrady leží na svazích hor na terasách, což ztěžuje jejich obdělávání a sklizeň. Alto Adige proto není nikdy laciné, ale je nesmírně lahodné.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2003
 ST
ŽánrDokument