Osoby a obsazení

„Zítra bude slunečno.“

50 let. Energická, rozesmátá, suverénní žena, plná síly a (do jisté míry hraného) optimismu. Miluje chlapy (všechny) a někdy je nesnesitelná (pořád), ale i tak ji všichni mají rádi (nakonec). Je trochu mrcha, s muži to umí skvěle, dobře je zná, a proto už si o nich nedělá žádné romantické iluze. Je dávno (třikrát) rozvedená, má dospělou dceru. Pod veselou maskou je ovšem velmi osamělá. Maruš pracuje v televizi jako rosnička, ovšem před nedávnem ji přesunuli na dopoledne. Není zas tak slavná, jak tvrdí, svoji slávu zveličuje.

» rozhovor s Klárou Melíškovou


Alena Mihulová
Alena Mihulová

Anča

„A není to blbý?“

50 let. Zestárlá naivka. Nikdy se nestarala sama o sebe. Vždy potřebovala, aby jí někdo potřeboval. Z mládí přešla rovnou do manželství. Stala se dokonalou hospodyňkou v dokonalém domě s dokonalými dětmi a dokonalým manželem, který neustále někam běhá. Manželství se „kupodivu“ rozpadne tím nejtrapnějším možným způsobem. A Anča najednou zjišťuje, že neví o životě zhola nic. A že není nic úžasnějšího než se po hlavě.

» rozhovor s Alenou Mihulovou


„A bude hůř.“

50 let. Nenávidí pozitivní myšlení, miluje černý humor. Je za všech okolností upřímná, drsná, cynická, se sochařským dlátem proklatě nízko. Na své samostatnosti a samotě si zakládá. Ema je dekadentní sochařkou, kterou inspiruje kouzlo a pokroucená duše odpadků poházených po ulici. Lidé ale nemají pro její umění pochopení (jinak by to ani nebylo umění) a pletou si ji s opravářkou. Nosí jí své staré krámy na opravu a ona se jich s láskou ujímá.

» rozhovor s Pavlou Tomicovou


Václav Kopta
Václav Kopta

Standa

50 let. Restituent – majitel domu, kde se nachází Hangár Padesátek i Kavárna DepcaFé. Je na svůj dům i na sebe náležitě hrdý, vypracoval se z bývalého veksláka. Ve skutečnosti Standa není takový debil, jak vypadá. Když jde do tuhého, dokáže i pomoct.

» rozhovor s Václavem Koptou


Marek Holý
Marek Holý

Kavárník

30 let. Sympatický, popletený smolař, který se usilovně snaží, ale jako by se mu všechno vzpouzelo. Miluje Klotyldu, i když ta na něj stále ječí. Kavárník dokáže pozorně naslouchat, s čím se mu lidé svěřují. Takže je vlastně člověkem na svém místě. Kavárník bere svůj život popleteného a věčně seřvávaného pohromáře se sympatickým nadhledem. Je častým spojencem Padesátek proti všem nepřízním života ve Standově domě.

» rozhovor s Markem Holým


Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová

Klotylda

23 let. Klotylda je dívka s pěti P: panovačná pravdařka, pivařka, pěvkyně a prudička. Rozešla se s Kavárníkem a teď mu chodí pravidelně dělat do DepcaFé scény. Dokonce začne kvůli tomu v kavárně zpívat s jazzmanem. Moc neví, co se životem a než to zjistí, pije pivo. Má prořízlou pusu, její drzost někdy Padesátkám pomáhá a každopádně je osvěžuje. Klotylda bude fungovat jako oprsklý protiklad často utrápeným ženám v přechodu. Někdy ovšem budou její problémy překvapivě podobné potížím Padesátek. V závěru každého dílu Klotylda zpívá v DepcaFé s Jazzmenem.

» rozhovor s Berenikou Kohoutovou


Igor Bareš
Igor Bareš

Bohouš

54 let. Manžel posléze bývalý manžel Anči. V Ančině dokonalé domácnosti se dusil, začal hodně běhat, spíš prchat, až utekl docela. Bude občas chodit do DepcaFé najíst, vždy oblečen v běžeckém. Trpí totiž po Ančině odchodu hlady.


Emil Viklický
Emil Viklický

Jazzman

Inventář DepcaFé podobně jako klavír, na který skvěle hraje. Tichý pozorovatel, který občas něco utrousí.

» Emil Viklický o své roli