Nevšední příběhy obyvatel velkých, nejen evropských měst v mezinárodním koprodukčním projektu EBU

Manuel Laranja (63) zřídil ve své garáži Muzeum klubu Sport Lisboa e Benfica a unikal tam z rodinného prostředí plného násilí, alkoholu, drog a psychiatrických problémů svých dětí. Před dvěma lety odešel z domova úplně, protože už nemohl snášet násilné chování své diabetické manželky posedlé žárlivostí, o niž koneckonců pečoval právě on. Právě se vrátil, poté co zemřela, a nyní si v klidu užívá svou jedinou radost, klub Benfica.

Jack Brama (55) jako devítiletý unikl vyvraždění vesnice a celé své rodiny vojáky Strany za nezávislost Guineje-Bissau během portugalské koloniální války. Zachránila ho portugalská posádka, kde sloužil i voják Joao António Costa Lima z Azorských ostrovů. Ten Jacka adoptoval a poslal na Azory – ale sám zemřel při nehodě několik dnů předtím, než se měl z Afriky vrátit. Jacka se ale naštěstí láskyplně ujala Joaova rodina, která ho přijala za svého.

Milagres Paz (53) vyrůstala v konzervativní společnosti, ale vymanila se z ní odjezdem do USA a studiem tance. Stala se profesionální tanečnicí a v moderním tanci našla svou skutečnou svobodu. Ale kvůli lásce k manželovi se vzdala úspěšné kariéry a vrátila se na Azory. Aby se neudusila v příliš omezeném uměleckém a sociálním prostředí, alespoň učí tanec a choreografii – ale někdy to není jednoduché.

Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P T
ŽánrDokument