Test (nejen) z policejní hantýrky

1. Co je to markant?

2. Co to je trasologie (také „trasolka“)?

3. Kdo (či co) je to pašík?

4. Čemu (nebo komu) se říká domovka?

5. Trzák není nic jiného než...

6. Co znamená provést realizaci?

7. Čemu se mezi policisty říká nápad?

8. Komu (nebo čemu) se říká svodka?

9. Vytěžit svědka znamená?

10. Co to znamená, když má policista dosah?

11. Co to jsou pachovky?

12. Koho má kriminalista na mysli, když mluví o loupežnících?

13. Kdo se označuje jako krajánek?

14. Čemu nebo komu se říká mařenka?

15. Co znamená, když kriminalisté řeknou „máme nabito“?

16. Čemu nebo komu se říká pětasedma?

17. Co je to fal?

18. Čemu se říká fligna?

19. Co nebo kdo je to klavír?

20. Co to je káóčko?

Vyhodnocení:

20-18 bodů: Aha. Takže jste příslušník Policie ČR. Anebo neuvěřitelný klikař. Anebo jste hledali každou odpověď na internetu, v knihách či v kriminálních seriálech. To jste tento test asi dělali pěkně dlouho, co?!? I tak ale gratulujeme!

17-14 bodů: Ale tohle není vůbec špatný výsledek!!! Ve vaší rodině pracuje někdo od policie, to se hned pozná!!! Při troše štěstí by vás mohli k policii, nebo dokonce ke kriminálce vzít na brigádu!! Dobré kafe už dnes umí uvařit málokdo…

13-9 body: Krásný český průměr. Něco málo víte. Minimálně jednou jste viděli jeden z trojice seriálů Hříšní lidé města pražského, Dobrodružství kriminalistiky nebo Panoptikum města pražského. Gratulujeme k průměrnosti. Doporučujeme však sledovat znovu a pozorněji.

8-5 body: Úplně špatné to s vámi není, na radostné chrochtání ale zapomeňte. Radíme nakoukat všechny díly pořadu „Na stopě“ v našem archivu. Pokud ani to nezabere, přečtěte si knihu kpt. Huga Podešvy „Malý policista“.

4-0 bodů: Určitě nikdy, ale opravdu nikdy se nepouštějte do rozhovoru s policistou – hrozí, že byste se nemuseli domluvit. Splňte vše, co vám řekne – zaplaťte pokutu, obraťte kapsy, podepište předkládané lejstro atp. Pak se odeberte domů a přečtete si policejní bibli (kpt. Hugo Podešva – „Malý policista“), dřív se zpátky do ulic či na silnici nevracejte!