Přehled dílů

6
alternative text

Petr a Vladimír (6/6)

Petr v řídící věži vysoko nad letištní plochou sleduje letadla, která se chystají přistát nebo vzlétají. Vladimír panuje Centrálnímu dispečinku – je tím, kdo ví úplně o čemkoliv, co se od přistání po další vzlet letadla stane na zemi.

alternative text

Judita a Viktor (5/6)

Judita je pilotka dopravního letounu. Létá zatím jako druhý pilot, touží se ale stát kapitánkou, což není úplně snadné, protože počet kapitánů letadel je značně omezený. Viktor už kapitán je, navíc pracuje jako letecký instruktor velkých dopravních letadel. Aby toho nebylo málo, ve svém volném čase se zabývá leteckou akrobacií, na pro změnu úplně malých letadlech.

alternative text

Pavel a Roman (4/6)

Pavel na letišti pracuje jako dispečer řízení letištních ploch – je to člověk, který musí vědět o čemkoliv, co se na místě vzletu a přistání letadel třeba jenom šustne. Roman je letištní inženýr – a také chovatel včel na letišti, což je projekt, díky němuž letiště ví, jestli zplodiny z letadel nekontaminují okolní životní prostředí.

alternative text

Petr a Jaroslav (3/6)

Jaroslav na letišti začínal jako řidič záchranné služby. Později se stal členem letištního hasičského sboru, v němž působí dodnes, a v současnosti už dokonce zaučuje mladší kolegy. Petr má naproti tomu profesi zdaleka ne tolik dobrodružnou – ovšem ani jako mechanik leteckých motorů se rozhodně nenudí.

alternative text

David a Květa (2/6)

S Davidem, který je pilotem vrtulového letadla typu ATR a ve volném čase se zabývá také akrobatickým létáním, budeme svědky jedné z pravidelných a povinných zkoušek pilota vrtulového letadla. S Květou a jejími kolegyněmi pak absolvujeme jeden z nespočtu tréninků stevardek.

alternative text

Helena a David (1/6)

Helena je check-in agent a stará se o odbavení cestujících i jejich zavazadel i o to, abychom nastoupili včas do správného letadla. David je ramp manažer, má tedy na práci manipulaci s letadly v mezidobí, kdy dosednou na letištní plochu a než opět vzlétnou do vzduchu.