Kdysi byli alternativou, dnes už patří do mainstreamu. Jejich mimořádné jevištní show aplaudovalo v Římě šedesát tisíc diváků

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Posloucháte-li Muse, máte neodbytný pocit, že „tohle už jste přece někdy slyšeli a viděli“. Tu nálada Radiohead, tu epičnost Queen, kytarové riffy a la Led Zeppelin, pódiová prezentace ve střihu U2. Kdepak, jde o Muse. Umějí pracovat se vším a jejich žánrový mix zní dobře. Dokonce výjimečně dobře.

Britská kapela během své dvacetileté kariéry vydala šest studiových alb. Tvůrčím duchem z trojice muzikantů je zpěvák, kytarista a pianista Matthew Bellamy. První kapelu založil už ve čtrnácti. Hudbu má v genech i v rodině. Jeho otec, kytarista Georgie Bellamy dosáhl v šedesátých letech se skupinou The Tornadoes a hitem Telstar na první místo v americkém žebříčku. Jeho syn Matthew posbíral s Muse prvenství v 19 evropských zemích. Takový úspěch sklidila deska The Resistance z roku 2009. Na 53. vyhlašování cen Grammy získalo The Resistance ocenění Nejlepší rockové album (2011). „Koncertní“ nominaci ve vítězství nakonec Muse neproměnili, ale pověst výborné kapely „na živo“ mají mimořádnou.

Alespoň na okamžik se Muse představili už i prostřednictvím ČT. V rámci zahajovacího ceremoniálu OH v Londýně předvedli na podiu hymnu olympiády, skladbu Survival.

Po této české televizní epizodě nabízíme plnohodnotnou show skupiny, dosud nejvýpravnější v její historii, natočenou v rámci osmého koncertního turné nazvaného The 2nd Law World Tour.

Originální názevMuse - Live at Rome Olympic Stadium
Stopáž58 minut
Rok výroby 2013
 T HD
ŽánrHudba